"Тільки з третього етапу": Шмигаль розповів, коли відновлять міжміські перевезення та роботу метро

"Тільки з третього етапу": Шмигаль розповів, коли відновлять міжміські перевезення та роботу метро

22 травня карантин буде продовжено з поступовим переходом до адаптивної моделі локалізації хвороби COVID-19, а вже потім буде розглядатися питання про відновлення пасажирського сполучення між містами та роботу метро, пише УНІАН.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що відновлення міжміських пасажирських перевезень і роботи метро відбудеться після переходу до адаптивного карантину та при дотриманні епідеміологічної дисципліни.

Про це глава уряду сказав під час виступу на позачерговому засіданні парламенту.

Шмигаль зазначив, що поки ведеться робота над розробкою подальших кроків над виходом із карантину та переходу до "адаптивної моделі".

"22 травня - це дата, до якої триває карантин. Він буде продовжений, але з поступовим переходом до власне адаптивної моделі, коли ми будемо продовжувати пом'якшувати, в залежності від розвитку ситуації, карантинні заходи, але при цьому будемо передавати все більше повноважень на місця органам місцевого самоврядування для того, щоб можна було локалізувати хворобу в місті, де вона виникає", - зазначив Шмигаль.

За його словами, на сьогодні в різних областях України ситуація з захворюваністю COVID-19 різна. "Відповідно, робити локдаун (жорсткий карантин - УНІАН) по всій країні в червні або липні може бути вже недоцільним. У цей момент ми повністю перейдемо до моделі адаптивного карантину", - додав Шмигаль.

Прем'єр уточнив, що ця модель буде передбачати локалізацію захворювання в точках спалаху або в точках його виникнення.

Він додав, що, у зв'язку з цим, важливим залишається питання, яке порушують перевізники щодо приміських і міжміських перевезень.

"На жаль, метро та міжміські або приміські перевезення сприяють надзвичайно швидкому та широкому поширенню хвороби та цієї епідемії в країні в цілому й унеможливлюють локалізацію засобами якраз адаптивного карантину. Тому тільки з третього етапу, а не з другого, ми зможемо вирішити вводити при певних правилах - при дотриманні санітарної гігієнічної та епідеміологічної дисципліни та поведінки - відновлення роботи приміського транспорту, далі - міжміського транспорту, далі - метро", - пояснив Шмигаль.

"Зараз це однозначно призведе до спалаху, який поверне країну назад, до початку карантину, з яким ми боролися з березня та який вже сьогодні привів до цього падіння в економіці", - сказав глава уряду.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України