Степанов розповів про розподіл доплат медикам

Степанов розповів про розподіл доплат медикам

Розмір доплат визначає лікар, заявив Степанов. При цьому надбавки зможуть отримати медики, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19, пише КорреспонденТ.net.

Суму доплати конкретному медику, який працює з хворими на коронавірус, визначає головний лікар лікарні. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу у четвер, 14 травня.

"Якщо ми говоримо про медичних працівників, які працюють з коронавірусом, то персональний склад цих медичних працівників визначає конкретний головний лікар. Він безпосередньо, як керівник медичної установи, отримує гроші за лікування хворих на коронавірус, де враховані 300% заробітної плати медичного персоналу. І вони вже визначають, якому медичному працівнику що сплачується. У тому числі, і якщо працював медичний працівник, який не в штаті цієї установи, але є певний механізм, як це все робити і виплачувати. Безпосередньо головний лікар визначає це", - повідомив глава МОЗ.

При цьому завданням МОЗ, за словами Степанова, було забезпечити коштами в 300 відсотків до заробітної плати всіх медичних працівників, задіяних в лікуванні хворих на коронавірусну хворобу.

Також Степанов заявив, що екстрені меддопомоги підписали договір з НСЗУ, тому за новою формою виплат зможуть отримати кошти за квітень.

"Про заробітну плату за квітень, вона нараховується за рахунок укладених договорів між медичними установами, які борються з COVID-19 і НСЗУ. Сьогодні укладені договори з усіма екстреними медичними допомогами і вже почався переказ коштів. Сподіваюся, що до кінця цього тижня більша кількість медичних працівників почне отримувати цю плату", - сказав міністр.

Степанов наголосив, що виплати медпрацівникам залежать від швидкості укладення контрактів з НСЗУ.

"Вимагаю він НСЗУ, як виконавчого органу центральної влади, яка в повному обсязі забезпечена всім необхідним для укладення договорів, прискорити цей процес", - додав глава МОЗ.

МОЗ перевіряє інформацію про заробітну плату медичним працівникам за березень.

"Уряд в повному обсязі в квітні перерахував кошти на зарплати медикам за березень. Ми контролюємо виплати по кожній області в розрізі кожного медичного закладу. Відповідно до звітів з підписами керівників, ми бачимо, що майже всі області виплатили заробітну плату", - резюмував Степанов.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України