Автобуси, поїзди і літаки. Як будуть запускати транспорт в Україні. інфографіка (ФОТО)

Автобуси, поїзди і літаки. Як будуть запускати транспорт в Україні. інфографіка (ФОТО)

В Україні транспорт почнуть запускати з автобусного сполучення, потім почнуть працювати електрички. На другому етапі відкриють міжобласні маршрути і таксі, поїдуть приміські електрички й усі пасажирські поїзди (крім сезонних). На останньому етапі відновлять роботу сезонних поїздів і авіації.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України на сторінці в Telegram, передає Страна.

Судячи з інфографіки, транспорт почне виходити з карантину в три етапи. А от відкриття метро не записано ні в один з них. Також немає дат, коли почнуться ослаблення в роботі транспорту. Їх обіцяли узгодити до кінця цього тижня з Міністерством охорони здоров'я.

Ось як виглядає проміжний план виходу транспорту з карантину:

1 етап - в країні почнуть працювати автостанції та відновлять міські (крім маршрутних таксі) та приміські перевезення в межах одного району, пізніше - внутрішньообласні перевезення та роботу пасажирської авіації у внутрішньому сполученні. Також відновлять курсування частини приміських поїздів і окремих пасажирських поїздів далекого прямування.

2 етап - запуск міжобласних і міжнародних автомобільних перевезень, маршруток. Почнуть ходити всі приміські поїзди, які курсуватимуть у світлий час доби, а також всі пасажирські поїзди згідно з графіком.

3 етап (після завершення карантину) - відбудеться запуск міжнародного залізничного сполучення та сезонних поїздів, відновлять міжнародне авіасполучення в країни, які відкрили аеропорти для прийому/відправки міжнародних рейсів.

При цьому в Мінінфраструктури підкреслили, що цей план не є остаточним і може змінитися. Всі ці етапи будуть здійснюватися за умови виконання перевізниками своїх професійних обов'язків і санітарних норм, а пасажирам необхідно виробити безпечний маршрут до автостанцій і забезпечити масковий режим у салонах транспорту.

Правила для водіїв:

  • забезпеченість засобами індивідуального захисту;
  • постійний контроль над самопочуттям водіїв;
  • дезінфекція салонів транспортного засобу перед кожним рейсом.

Правила для пасажирів:

  • забезпеченість засобами індивідуального захисту (захисною маскою або респіратором).

Правила для адміністрацій автостанцій:

  • забезпечення пасажирів достатньою кількістю спиртовмісних дезинфікуючих засобів для дезінфекції рук;
  • контроль за дотриманням безпечної дистанції в залах очікування і на платформах;
  • регулярна дезінфекція приміщень автостанції та місць очікування.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України