Глава МОЗ розповів, як у 2020 році в Україні будуть фінансувати медицину (ВІДЕО)

Глава МОЗ розповів, як у 2020 році в Україні будуть фінансувати медицину (ВІДЕО)

У 2020 році медицину в Україні планують профінансувати на рівні не меншому, ніж в 2019-му. При цьому фінансовий ресурс на надання вторинної медичної допомоги хочуть розширити.

Про це в ході онлайн-брифінгу 15 травня повідомив глава МОЗ Максим Степанов, відео опубліковано в Facebook, передає Страна.

"Якщо ми говоримо суто по цифрах, я вважаю, що ми повинні надати фінансування в умовах чинного законодавства, де в нас є відповідний закон про програму медичних гарантій. Ми повинні профінансувати на рівні не менше 2019 року", - сказав Степанов.

За його словами, в поточному році буде розширено фінансовий ресурс на фінансування медицини, в тому числі на спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу.
"Ми повинні визначитися з пріоритетами і чесно сказати, перш за все українцям, що саме ми можемо в повному обсязі покрити. Якщо аналізувати тарифи, які введені і які на папері покривають надання будь-якої допомоги, то це не так, це банальний обман", - повідомив Степанов.

Глава МОЗ стверджує, що в результаті потрібно створити тарифи, які будуть покривати надану допомогу і дозволять підвищити якість медицини. Зокрема, він акцентував увагу на екстреній медицині, яка в деяких областях може втратити до 30% бригад через недофінансування.

"Якщо ми говоримо про фінансування, наприклад, інфаркту міокарда або інсульту, ці тарифи дійсно повинні покривати всю вартість надання даної медичної допомоги. Це буде чесно перед українцями, які так розраховували на реформовану медицину", - також додав міністр.

Крім того, з 1 липня планують підвищити на 50% зарплати лікарів. Зараз МОЗ закінчує розрахунки для того, щоб узгоджувати ці позиції з Міністерством фінансів і виносити на голосування уряду.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України