В Івано-Франківську затримали всесвітньо відомого хакера Sanix, про якого писали "The Guardian" і "Forbes" (ФОТО, ВІДЕО))

В Івано-Франківську затримали всесвітньо відомого хакера Sanix, про якого писали "The Guardian" і "Forbes" (ФОТО, ВІДЕО))

Служба безпеки України затримала в Івано-Франківську всесвітньо відомого хакера Sanix, який на початку минулого року продавав у мережі 773 млн унікальних адрес електронної пошти та майже 22 млн паролів. Людиною, про яку тоді писали "The Guardian", "Forbes" і "Newsweek", виявився українець.

Про це повідомляє прес-центр СБУ, передає Страна.

На початку минулого року хакер привернув увагу світових фахівців із кібербезпеки, адже він виставив на продаж найбільший за всю історію масив викрадених даних. Людину під ніком Sanix згадували в своїх матеріалах "The Guardian", "Forbes", "Newsweek", телеканал Italia 1.

При цьому в СБУ дізналися, що виставлена ​​хакером на продаж база в обсязі 87 гігабайт становить лише малу частину із загальної кількості даних, якими він заволодів. Подібних баз викрадених і зламаних паролів у хакера було щонайменше сім, загальний обсяг яких сягав майже терабайт. У них входили персональні, в тому числі фінансові, дані жителів ЄС і США.

"Служба безпеки України отримала інформацію, що хакером під псевдонімом "Sanix" є, ймовірно, українець, житель Івано-Франківської області. Кіберспеціалісти СБУ зафіксували продаж їм баз даних із логінами та паролями до скриньок електронної пошти, пін-кодами до банківських карток, електронних гаманців криптовалют, рахунків PayPal, відомостей про комп'ютери, зламаних для подальшого використання в бот-мережах і для організації DDoS-атак", - повідомляють в СБУ.

В ході обшуків за місцем його проживання правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку з двома терабайтами вкраденої інформації, телефони з доказами протиправної діяльності та готівку, отриману від незаконних операцій, у сумі майже 190 000 гривень та понад 3 000 доларів.

Зараз хакерові готують повідомлення про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу комп'ютерів і в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, за ч. 2 ст. 361, ч. 1 ст. 361-2 Кримінального кодексу України.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України