Негода може затопити деякі райони України: які і коли

Негода може затопити деякі райони України: які і коли

В частині України очікуються дощі, які можуть знову призвести до виходу річок з берегів та підтоплення сіл та полів, передає / Пресслужба ДСНС

За даними Українського гідрометцентру, підняття рівня води в річках відбудеться в Карпатському регіоні – Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях. Опади очікуються 7 та 8 липня.

Підйом рівня води відбудеться:

  • на річках басейнів Прута та Сірету на 0,2 – 0,7 метра;
  • на річках Закарпатської області на 0,3 – 1 метра;
  • на малих водотоках річок Закарпатської області швидкоплинне підвищення рівнів води на 0,5-1,0 м;
  • на річках басейну Дністра в Івано-Франківській області на 0,2 – 1 метра;
  • на річках басейнів Сяну, Дністра у Львівській області на 0,5 – 1,5 метра, місцями до 2 метрів та з виходом води  на заплаву.

Таким чином на річці Стрв'яж поблизу села Луки у Самбірському районі на Львівщині зберігається загроза досягнення відміток початкового затоплення окремих прирічкових об’єктів.

У місцях проходження сильних злив буде відбуватися формування значного місцевого схилового стоку з підтопленням понижених місць, особливо в населених пунктах.

7 – 9 липня на річці Прип'ять у створі поста Річиця відбуватиметься подальше затоплення, а на річці Вижівка в створі поста Стара Вижівка можливе затоплення присадибних ділянок прирічкових населених пунктів.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України