Корецький - мені погрожували звільненням через моє бажання закрити справи проти Порошенка (ВІДЕО)

Корецький - мені погрожували звільненням через моє бажання закрити справи проти Порошенка (ВІДЕО)

Керівник слідчої групи Державного бюро розслідувань Олег Корецький заявив, що його хотіли звільнити через намагання закрити справи проти п'ятого президента України Петра Порошенка. Про це Корецький заявив на пресконференції

"Починаючи з травня 2019 року в ДБР було зареєстровано і розслідувалось близько 13-15 кримінальних проваджень, у яких фігурує п'ятий президент України Порошенко Петро Олексійович. По більшості цих проваджень були проведені всі необхідні слідчі дії. Орієнтовно в січні-лютому я підійшов до керівництва ДБР - тоді це були Соколов Олександр Володимирович і Бабіков Олександр Петрович - і доповів їм про те, що на мою думку і на думку слідчих в ряді цих проваджень необхідно приймати рішення про їх закриття. Адже перспективи їх розслідування немає, всі необхідні слідчі дії виконані, тому, відповідно до вимог КПК ми повинні приймати рішення в розумні строки.

Однак, керівництво ДБР сказало мені: "Ні, продовжуйте розслідувати". На що я сказав, що ми все-таки будемо приймати ці рішення (про закриття проваджень - ред.). З того часу на мене почався сильний тиск. Через місяць після цієї розмови мене поставили перед фактом, що я повинен звільнитися з ДБР. На моє запитання "Чому?", мені сказали, що мене не бачать. Тобто їм потрібна моя посада. Я сказав, що звільнятись не буду.

Тиждень-два тому мене набрали й сказали прийти для вручення повідомлення скорочення моєї посади. Я не зрозумів причин такого рішення і прийшов до першого заступника ДБР Бабікова і задав йому питання про причини такого рішення. На що прозвучала відповідь, що, мовляв, я їм не підходжу.

Буквально вчора мною було прийняте рішення про закриття одного з кримінальних проваджень. Йдеться про справу щодо можливого ухилення від сплати податків під час продажу заводу "Кузня на Рибальському", в якому, на мою думку, відсутня подія злочину", - сказав Корецький.

 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України