У гонитві за владою Кличко може не встигнути здат и в експлуатацію обіцяне метро на Виноградарі

У гонитві за владою Кличко може не встигнути здат и в експлуатацію обіцяне метро на Виноградарі

Мер Києва Віталій Кличко зриває терміни здачі метро на Виноградар після того, як на нього було виділено кілька мільярдів гривень зі столичного бюджету. Про це йдеться в матеріалі на сайті народного депутата Олександра Дубинського Dubinsky.pro.

Йдеться про один з кримінальних справ, що стосуються розкрадання бюджетних коштів, виділених на будівництво метро в Києві - №42019000000002358.

"Ще у вересні 2018 року КП" Київський метрополітен "провів тендер на будівництво ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції" Сирець "на житловий масив Виноградар. Загальна вартість будівництва склала близько 6 млрд грн. Переможцем тендеру за результатами корупційної схеми керівництва КМДА, а саме Віталія Кличка, стала відома українська компанія, що займається будівництвом підземки - ВАТ "Київметробуд". в умовах договору між замовником і підрядником було внесення авансу в розмірі 30% суми договору, який повинен був бути використаний протягом 3 місяців після отримання. Однак, по ініціативи КМДА, згідно з листом, підписаним Миколою Поворозник, в Кабмін направили проект постанови про збільшення авансу до 95% вартості робіт з терміном використання до 24 місяців", - нагадує видання.

Воно зазначає, що Кабмін погодив відповідні зміни до постанов КМУ №1764 від 27.12.2001 та №117 від 23.04.2014.

"Отримавши авансом бюджетні кошти в розмірі 2,6 млрд гривень, підрядник використовує їх не на будівництво метро, ​​згідно цільового призначення, а спрямовує на депозитний рахунок в один з державних банків України. Завдяки цьому також авансом отримує прибуток як відсотків в розмірі приблизно 139 млн гривень, які через підконтрольні Кличко-Поворозник комерційні структури "переводяться в готівку", - йдеться в матеріалі.

Крім того, згідно з даними сайту Дубинського, підрядчик залучає до будівництва метро "своїх" субпідрядників, які надають йому послуги за завищеними цінами або укладають формальні договори з метою привласнення бюджетних коштів. Що також відбувається "під керівництвом" мера Києва.

"В даний час, в результаті махінацій з бюджетними коштами, роботи на об'єкті будівництва - Сирецько-Печерської лінії метрополітену - виконані лише на 1%. Що ставить під очевидну загрозу здачу об'єкта в термін і запуск відповідної гілки підземки. Все це під керівництвом Віталія Кличка , який зручно вмостився в мерському кріслі, і не хоче його втратити", - резюмує Dubinsky.pro.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України