Радник глави Туреччини натякнув на можливість визнання Криму російським: є умова

Радник глави Туреччини натякнув на можливість визнання Криму російським: є умова

Туреччина цілком може визнати анексувати Російською Федерацією в України Крим російським. Про це заявив радник президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана з безпеки і зовнішньої політики Ісмаїл Сафі. В інтерв'ю "Ленте.ру" він назвав умову для такого кроку.

Журналіст підкреслив, що Анкара не визнала півострів російським, але при цьому турецькі делегати бували там і говорили про плани співпраці. Тому він поцікавився в Сафі, чи можлива зміна позиції Туреччини з питання визнання після закріплення в Конституції РФ поправки, яка не допускає дій, спрямованих на відчуження території.

Радник Ердогана відповів, що тема поправок до Конституції - це чисто питання суверенітету прав Росії, який Туреччина поважає і бажає, щоб такий вибір "приніс мир і спокій всьому російському народу".

"У Криму ж живуть кримські татари, з якими турецький народ має давні історичні зв'язки. Ми, Туреччина, хочемо миру і процвітання братнього татарського народу. Ми будемо співпрацювати з тією країною, яка йому це запропонує", - заявив Сафі.

За його словами, турки також цінують "добру волю і старанність Росії в цьому питанні", тому позитивно ставляться до візиту турецької делегації на півострів.

"Крим - дуже красиве місце. Я був там кілька разів і бачив, як красиво відреставрований Бахчисарай, а кримські татари вільно говорять на своїй рідній мові. Буду дуже радий повернутися при першій же можливості в цей прекрасний край", - зізнався радник Ердогана.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України