Чорні ящики розшифрували: Кулеба озвучив п`ять вимог до Ірану

Чорні ящики розшифрували: Кулеба озвучив п`ять вимог до Ірану

До Києва прилетить іранська делегація для обговорення компенсації за збиття літака, повідомляє "Сегодня"

У Франції вже розшифрували чорні ящики, які днями були передані Іраном. У той же час Україна продовжує вимагати від Тегерана розслідування функціонування системи управління повітряним простором, де був збитий український літак. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав головні вимоги Києва до Ірану.

"Не дивлячись на всі пояснення, які ми чуємо від іранської сторони, ми занадто довго чекали на передачу чорних ящиків для розшифровки. І коли ми чуємо аргументи, що літаки не літали, я хочу запевнити, що для питання транспортування чорних ящиків на розшифровку і Україна, і інші постраждалі країни були готові прийняти екстраординарні заходи, в тому числі з наданням літака, щоб ящики якомога швидше були розшифровані. тому не треба розповідати, що ми хотіли, але не змогли ", - сказав він.

Він зазначив, що в результаті ящики були розшифровані в Ліоні (Франція) в присутності двох українських експертів і представників інших країн.

"Ми не приймаємо аргумент про людську помилку. Іран повинен пояснити у всіх деталях, що сталося. У сучасному світі збити літак одній людині не під силу, навіть якщо ця людина дуже підступний, талановитий і переповнений злими намірами. Ми повинні ставити питання ширше, що не про людську помилку, а взагалі про функціонування системи управління повітряним простором Ірану (це повинно бути в центрі розслідування, вважає міністр). Ми хочемо почути відповідь на питання, функціонувала ця система в момент збивання літака, чи працювала вона коректно, чи не було втручання в її роботу і яка справжня причина збивання українського літака. Саме його, а не інших літаків, які перебували в іранському (повітряному) просторі ", - заявив Кулеба.

За його словами, Київ очікує від Ірану якісного кримінального розслідування та притягнення до відповідальності всіх винних. Україна буде відноситься до Ірану так, як він до України. Глава МЗС озвучив вимоги Києва до Тегерану.

"Іран повинен визнати свою міжнародно-правову відповідальність за збиття українського літака. Іран повинен вибачитися і запевнити в тому, що подібне не повториться. Іран повинен провести технічне розслідування відповідно до вимог Чиказької конвенції. Іран повинен провести неупереджене і незалежне розслідування і притягнути всіх винних до відповідальності. Іран повинен виплатити компенсацію", - сказав Кулеба.

Він додав, що до Києва на цьому тижні зібралася прилетіти іранська делегація для переговорів щодо компенсації за катастрофу.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України