Пенсію в Україні можна буде отримати новим способом

Пенсію в Україні можна буде отримати новим способом

У Мінсоцполітики розробляють механізм, який дозволить нараховувати українцям виплати від держави, не відвідуючи Пенсійного фонду. Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів радник міністра соціальної політики Микола Шамбір

«На сьогоднішній день документи можна подати через електронний кабінет і потім підійти завірити документи - це займає 10-15 хвилин. Онлайн можна зареєструватися», - зазначив він.

Шамбір наголосив, що якщо в 60 років людина виходить на пенсію, то вона вміє працювати за комп'ютером, але ось для людей 70-80 років це може бути важко. Однак в кожному регіоні України і в ОТГ є сервісні служби Пенсійного фонду, які допоможуть вирішити всі  питання.

Радник міністра соціальної політики акцентував, що відомство працює над тим, щоб можна було призначати пенсію без відвідування Пенсійного фонду.

«Але на сьогоднішній день стаж, який ми враховуємо, у нас є автоматизований тільки з 2000 року. Зараз подали законопроект до Верховної Ради, щоб ввести весь стаж до цього. Тобто перехідний певний період для того, щоб перейти повністю на автоматичне призначення пенсій», - сказав Шамбір, додавши, що на це знадобиться деякий час.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України