На Одещині масово «прописуються» нові виборці

На Одещині масово «прописуються» нові виборці

Центральна виборча комісія України звернулася в поліцію через значну кількість змін виборчих адрес в Одеській області

Мова йде про новий порядок «приписування» виборців до тієї чи іншої виборчої дільниці. Якщо раніше для цього потрібно було пред'явити якісь докази того, що ти проживаєш саме тут, то з новою редакцією Виборчого кодексу цього не потрібно - досить виявити бажання голосувати в тому чи іншому населеному пункті шляхом подачі відповідної заяви в ЦВК, і той зобов'язаний зареєструвати виборця за новою адресою.

За даними ЦВК, останнім часом масова реєстрація нових виборців фіксується в Фонтанці, Кароліно-Бугазі і смт Таїрове. Найчастіше нові виборці реєструються в одному і тому ж будинку або навіть в одній квартирі в ньому. Малоймовірно, звичайно, щоб десятки або навіть сотні виборців фактично проживали в одній і тій же квартирі: скоріше мова йде про фіктивну перереєстрацію виборців для того, щоб вплинути на результати виборів.

У ЦВК вказують: подібні фіктивні перереєстрації складають 86% від загального числа заяв про зміну адреси реєстрації. Іншими словами, на одного громадянина, який дійсно бажає проголосувати за місцем фактичного проживання, є майже дев'ять випадків маніпуляції законодавством для фальсифікації виборів.

У ЦВК просять розслідувати вищевикладених фактів і вжити відповідних заходів, а також нагадують, що перереєстрація за адресою, за якою людина фактично не проживає, є порушенням законодавства.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України