В Україні майже 2 мільйони пенсіонерів отримують менше 2 тисяч пенсії

В Україні майже 2 мільйони пенсіонерів отримують менше 2 тисяч пенсії

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що цього року 1,8 мільйона українців отримують пенсії до 2 тисяч гривень, передає «Українська правда».

«1,8 мільйона, але коли ми прийшли у 2020 році, то було 4,2 мільйона людей, які отримували пенсії до 2 тисяч гривень. Тому ми більше, ніж половину, перевели за цю ганебну межу. І надалі це робимо», – повідомила Марина Лазебна.

Окрім цього міністр нагадала, що законодавство визначає, що мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних – 1769 гривень. Але таку суму отримують лише ті, хто взагалі не має стажу роботи. Водночас, міністр стверджує, що пенсію індексують два рази на рік, проте не набагато.

«Але там, де є повний страховий стаж у людини, ми не платимо 1769 грн, цього року ми платимо 2200 грн, для 65-річних – це 2400 грн. Тобто кожна вікова група має свою мінімальну пенсійну виплату. Люди, яким за 80, – це 2600 грн. Тобто ми градуємо людей за віком, за можливостями, для того щоб не платити 1769, а платити більше», – заявила Лазебна.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України