Монобільшість у Верховній Раді блокує законопроекти опозиції – КВУ

Монобільшість у Верховній Раді блокує законопроекти опозиції – КВУ

У комітеті виборців України заявили, що закони, які ініціюють представники опозиції і серед авторів яких немає «Слуг народу», не мають шансів на прийняття

Про це свідчать дані моніторингу законодавчої діяльності парламенту, проведеного Комітетом виборців України. Так, за час роботи Верховної Ради IX скликання було прийнято 272 закони авторства народних депутатів України. З них депутати від фракції «Слуги народу» були серед авторів 240 законів, або 88%. Під час останньої сесії ВР депутати «Слуги народу» ініціювали 93% прийнятих законів, на третій сесії – 95%, на другій – 83%.

Пишуть, що найрідше ВР приймає закони депутатів «Європейської солідарності» і «Опозиційної платформи – За життя». В цілому депутати ЄС були серед авторів 52 прийнятих законів, депутати ОТЗЖ – 51. Представники ВО «Батьківщина» приєдналися до розробки 62 законів, а фракції «Голос» – до 65 законів.

«Варто врахувати, що депутати від різних фракцій часто є ініціаторами одних і тих же законів. Тому реальна кількість підтриманих напрацювань опозиції ще нижча. Закони, які ініціюють представники опозиції і серед авторів яких немає «Слуг народу», фактично не мають шансів на прийняття», – заявив глава КВУ Олексій Кошель.

За його словами, з 52 законів, серед авторів яких були представники фракції «Європейська солідарність», 46 – спільні законодавчі напрацювання різних фракцій, в тому числі і нардепів від «Слуги народу». Із 51 закону, серед авторів яких були депутати ОТЗЖ, в 49 також були депутати «Слуги народу».

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України