Генерал Григорій Омельченко: «Вагнергейт» – пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми

Генерал Григорій Омельченко: «Вагнергейт» – пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми

Чергове моє дослідження «зливу» таємної інформації про проведення ГУР МО і СБУ разом із спецслужбами країн НАТО спецоперації із затримання «вагнерівців», що призвело до її провалу, розраховане на думаючий читацький загал і працівників правоохоронних органів - з метою встановлення об’єктивної істини у справі про державну зраду, вчиненої президентом України Володимиром Зеленським і главою його офісу Андрієм Єрмаком.

Музика брехні і маніпуляцій

Другий  рік влада, опозиція і кому не лінь танцюють танок «Вагнергейт» під музику брехні і маніпуляцій на свій лад.

Президент Зеленський майже рік (330 днів) не спростовував своєї брехні про те, що операції «вагнерівці» як такої взагалі не було. Лише під тиском доказів і побоювання західних ЗМІ змушений був визнати, що вона була, а він брехав усьому світові. 

Визнавши цю брехню, Зеленський почав говорити іншу, стверджуючи 24 червня 2021 року в ефірі телеканалу «1+1»: «Це точно не була наша операція. Я точно розумію, що ідея цієї операції - це була ідея, скажімо так, інших країн, точно не України (про які саме країни йде мова Зеленський не уточнив – Г. О.). І те, що Україну максимально втягували в це питання - це правда. І те, що цього не сталося, я вважаю - слава Богу, що ми проявили питання суб'єктності в цьому важливому питанні».

Наступного дня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк запевнив, що Зеленський, говорячи про причетність інших країн до спецоперації «вагнерівці», мав на увазі Росію.

Голова ТСК Мар’яна Безугла 10 вересня спростувала твердження (брехню) президента Зеленського про те, що операція «вагнерівці» була точно не України. Вона категорично заявила: «Це був суто український спеціальний захід». Правда, до цього часу не може розібратися  в термінах «спецоперація» і «спецзахід».    

Зауваження Зеленському: ніхто Україну не втягував в питання, пов’язане з операцією «вагнерівці». Це була виключно наша, українська спецоперація і нею потрібно гордитися! Вона проводилася ГУР МО і СБУ спільно з спецслужбами країн НАТО, щоб затримати бойовиків-терористів «вагнерівців» і віддати їх під суд за вчинені воєнні злочини або обміняти на українських військовополонених і цивільних заручників, які утримуються у в’язницях Росії і в так званих «ДНР», «ЛНР». 

З вини Зеленського і його друга Єрмака операція  була провалена.  На моє глибоке переконання (як слідчого МВС і начальника відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) Зеленський і Єрмак «проявили не суб’єктність», а – державну зраду (ст. 111 ККУ).

Об’єктивний аналіз діяльності президента Зеленського засвідчує, що брехню він ввів в ранг державної політики як на внутрішньому, так і міжнародному рівнях!

В заяві «Європейської Солідарності» від 24 червня 2021 року зазначено: «Як Путін ХУ&ЛО, так Зеленський БРЕХЛО. На цинічній брехні йшов на президенство. На такій же брехні намагається утриматися при владі».

Нагадаю Зеленському (і це потрібно робити постійно!), що 20 серпня минулого року він охрестив «маячнею» інформацію про «злив» спецоперації із затримання «вагнерівців». «Я не знаю ні про який «злив» якоїсь операції»,- брехав Зеленський в інтерв’ю «Радіо Свобода».

У відповідь на уточнювальне запитання журналіста, чи планувалася така операція, Зеленський роздратовано перепитав: «Навіщо ви ставите таке провокаційне запитання? Навіщо зараз ви президенту України кажете, що операція планувалася?».

Глава Офісу президента Андрій Єрмак (який, за твердженням експертів, є агентом ФСБ РФ під псевдонімом «Козир») 18 серпня 2020 року в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» спецоперацію із затримання «вагнерівців» назвав: «детективною історією, яка була вигадана від самого початку і до кінця».

«Відбілювачі» брехунів

Прикро, що деякі мої колеги – ветерани спецслужб і правоохоронних органів стали на шлях відбілювання президента і глави його офісу, з вини яких була провалена унікальна операція за своїм змістом і таємністю.  

Спростування в один день (19 серпня 2020 року) нинішніми і окремими колишніми керівниками СБУ, ГУР МО і СЗР (Служба зовнішньої розвідки) інформації про те, що очолювані ними відомства проводили спільну операцію з виманювання «вагнерівців» із Росії через Білорусію в Україну, де їх планували затримати, є недолугими і смішними (краще б мовчали або жуйку жували!) і засвідчує, що колективне спростування було замовлено Офісом президента або самим Зеленським.

Наприклад, СБУ заявила, що чутки про причетність співробітників  відомства до «заманювання» бойовиків групи «Вагнера» в Білорусь для їх подальшого затримання – це «фейк» і «фантастичний сценарій», першоджерелом якого було російське видання.

Заперечуючи факт проведення цієї операції (названою «фейком» і «фантастичним сценарієм»), СБУ 29 липня оголосила підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації) 28 «вагнерівцям», які їм повинні були вручити 30 липня відразу після  їх затримання в результаті вимушеної посадки літака рейсу «Мінськ-Стамбул» в аеропорту «Бориспіль».

Служба зовнішньої розвідки України вважає, що повідомлення про участь українських спецслужб у спецоперації із затримання «вагнерівців» у Білорусі є «спеціальною інформаційною операцією», що має «російське походження», завданням якої було: 

1.Звинувачення українських спецслужб у причетності до організації і проведення операції на території Білорусі і, як результат, втягнення України у міжнародний скандал і підрив її міжнародного авторитету; 

2. Дискредитація керівництва України  з метою зниження  рейтингу влади напередодні місцевих виборів», що на мою думку, є повним маразмом!

Новопризначений начальник ГУР МОУ Кирило Буданов (призначений Зеленським 5 серпня 2020 р.) вважає історію з «вагнерівцями» повністю спланованою в Москві, яка хотіла цією подією «вбити трьох зайців»: «1. Психологічний тиск на білоруську владу (президента Лукашенка) і спровокувати на більш жорсткі дії проти протестантів. 2. Покласти відповідальність на Україну і погіршити українсько-білоруські відносини. 3. Змусити Лукашенка спиратися на російську підтримку. Приблизно так само було і з Януковичем».

Соромно за таких горе-керівників спецслужб України, які, як і їх безпосередній начальник – Зеленський, майже рік брехали українському народу і до цього часу не вибачилися! 

Спроба окремих колишніх керівників ГУР, СБУ, СЗР відбілити Зеленського, Єрмака та керманичів спецслужб, мовляв, ніяка операція із затримання «вагнерівців» не проводилася, оскільки українські спецслужби не спроможні на такі операції, що це фейк Москви, щоб дискредитувати президента Зеленського, є такою ж голослівною і у справжніх професіоналів викликає лише усмішку. Як таких керівників можна тримати на посадах і де їх офіцерська честь?

Їх загальні розмірковування, що такого не могло бути взагалі, вказують швидше на їхній низький рівень професіоналізму і більше схожі на саморекламу, з надією, що, можливо, Зеленський призначить їх на якісь посади в офісі президента або у відомствах, які вони раніше  очолювали, як це було з призначенням екс-тричі генпрокурора Піскуна радником генпрокурорші Венедіктової.

Так, ексголова СЗР Микола Маломуж 19 серпня 2020 року заявив, що «операція про затримання «вагнерівців» може бути сценарієм в шпигунському  кіно, але ніяк не в житті. Для такої операції СБУ повинна мати своїх сильних агентів і своє прикриття в ФСБ і білоруському КДБ».

Начальник ГУР МО України (2008-2010 рр.) Віктор Гвоздь розцінює інформацію про операцію українських спецслужб із затримання російських бойовиків ПВК «Вагнер» як антиукраїнську спецоперацію.

«Моє переконання: це – спеціальна операція, яка проводиться іншою країною проти нашої країни. Тому що тут фактично завдається удар по основах національної безпеки, по основних наших інституціях і підривається до них авторитет»,- сказав Гвоздь на брифінгу 19 серпня 2020 року.

Більш ідіотських пояснень тих, хто заперечував наявність операції «вагнерівці», яку проводили ГУР МО, СБУ разом із спецслужбами країн НАТО, важко навіть придумати! Як співається в пісні: «Маразм міцнів…» у наших можновладців.

Наголошую для Зеленського, Єрмака та їх «прачок» – це була супер професіонально підготовлена українська спецоперація (а не спеціальний захід) по захопленню бойовиків-терористів! 

ФСБ Путіна була як «сліпе кошеня»

Спецоперація «вагнерівці» була спланована ГУР МО України і проводилася спільно з СБУ в рамках кримінального провадження № 42014000000000457 разом зі спецслужбами США, Великої Британії і Туреччини. Це підтверджують спеціалісти в сфері контррозвідувальної і розвідувальної діяльності – оперативні працівники ГУР МО і СБУ, які проводили цю операцію на чолі з начальником ГУР Василем Бурбою, і дали офіційні свідчення парламентській ТСК, а також об’єктивні фактичні дані (докази) зазначеного провадження, з якими я мав можливість ознайомитися і зробити фотокопії документів. Вони опубліковані в минулому році в моєму звіті-розслідуванні «ЗЕ!«кроти» Москви на Банковій».

Зауважу, що так «хвалена» і «всесильна» ФСБ Росії ні сном, ні духом нічого не знала про цю операцію, яку проводили ГУР МО і СБ України разом із спецслужбами США, Великої Британії і Туреччини. ФСБ була «сліпим кошеням». Про операцію путінські чекісти узнали лише 26 або 27 липня 2020 року від «крота-агента», який знаходиться в Офісі президента України. В ніч на 29 липня «вагнерівці» були затримані в Мінську КДБ РБ за наводкою ФСБ РФ.

На мою думку, операція українських спецслужб є гучним політичним міжнародним ляпасом особисто Путіну і його спецслужбам!

Як зауважив Христо Грозєв: «Для мене важливіше всього було б показати, наскільки принизливою ця операція була для російських спецслужб, тому що все це пройшло повз них, вони нічого не знали».

«Кротом», який «злив» в Москву інформацію про спецоперацію «вагнерівці», за моїми даними, є Андрій Єрмак. Як на мене, це майже достеменно встановлений факт. Дані, які підтверджують це, викладені мною у зазначеному звіті-розслідуванні і статті  «Домашнє завдання» Зеленського: «Вагнергейт» та «токсичні» Коломойський і Єрмак».

Позафракційний народний депутат Гео Лерос підтвердив мій висновок, зазначивши, що президент Зеленський і керівник його офісу Єрмак є «співучасниками злочину» зі зливу операції із затримання «вагнерівців». Про це Лерос сказав 14 вересня 2021 року у розмові з політтехнологом Тарасом Березовцем:

«За моєю інформацією, Єрмак особисто погодив із Зеленським, що він телефонуватиме Козаку й попереджатиме, що бойовики в Мінську і збираються вилетіти. Особисто Єрмак телефонував Козаку й попереджав, аргументуючи тим, що скоро має бути обмін полоненими й подібна історія може зірвати його плани. Вони обоє співучасники цього злочину – державної зради», - заявив Лерос.

План спецоперації був

Професіонал журналістських розслідувань Юрій Бутусов після засідання ТСК  8 жовтня 2021 року (де він дав свідчення) виступив перед журналістами. Він, зокрема, заявив: «В мене є нові дані, які я хотів би повідомити і вважаю їх важливими. Є конкретні документи, з якими мені вдалося ознайомитися через мої джерела. Я не знав, чи є ці документи дійсними, тому мені потрібен був час на перевірку. Зараз я розумію, що підстави вважати їх достовірними є. Я зміг перевірити зміст і відповідність цих документів фактам. Що це за документи, яким слідча комісія має надати оцінку? Це план спецоперації по захопленню російських терористів. Я стверджую, що цей план операції був підготовлений 22 червня 2020 року, а 1 липня 2020 року за візою начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби цей план поступив до міністра оборони України Андрія Тарана, який санкціонував, підписав план по захопленню російських терористів. На жаль, до цього часу слідча комісія не дала жодної оцінки цим документам. Я стверджую, що існує документ за підписом міністра оборони України, де повністю розписано план спецоперації, і він затверджений міністром. Він на себе взяв відповідальність і санкціонував цю таємну операцію», - підкреслив Бутусов.

«Я вважаю, що дуже важливо встановити, чому план операції по захопленню терористів був санкціонований, чому на це є письмовий наказ, а перенесення операції, який призвів до її провалу, чомусь письмово ніхто не оформляв. Чомусь ніхто не віддав наказ, ніхто не розписався», - наголосив Юрій Бутусов (див. тут: https://www.youtube.com/watch?v=J4lFBDyYE8I). 

Настійливо рекомендую президенту, генпрокурорші, керівникам ДБР і СБУ уважно подивитися повний текст 16-ти хвилинного виступу Юрія Бутусова і долучити відео з його виступом до матеріалів кримінального провадження в якості доказу, як того вимагає КПК. 

Ще 31 липня 2020 року мій колега «Андрій Невідомий» сказав, що «завершити у березні операцію по затриманню «вагнерівців», які були готові летіти на заробітки за кордон, перешкодило закриття аеропортів у зв’язку з жорстким карантином, введеним з пандемією коронавірусу. Коли ж авіарейси відновили, треба було опрацювати маршрут польоту «заробітчан», який би проходив у повітряному просторі України, оскільки польоти літаків з Росії через Україну заборонені. Самим зручним і надійним маршрутом українські спецслужби вибрали авіарейс «Мінськ – Стамбул», який пролягав через Україну, з урахуванням того, що в проведенні фінальної стадії операції із затримання «вагнерівців» нам допомагали турецькі спецслужби».

Тому план фінальної стадії операції по затриманню «вагнерівців» був підготовлений, як зазначив Юрій Бутусов,  22 червня, підписаний начальником ГУР МО Бурбою і 1 липня затверджений для виконання міністром оборони Тараном. Доповіді президенту Зеленському про дату, час і спосіб затримання «вагнерівців» план не передбачав. В цьому не було ніякої потреби.    

До сказаного Юрієм Бутусовим додам, Андрій Таран кадровий військовий, професійний військовий розвідник (у 1999 – 2004 роках військовий аташе при посольстві України у США, 2008 – 2015 рік – заступник начальника ГУР МОУ, з грудня 2015 по квітень 2016 року – перший заступник командувача Сухопутних військ, з 4 березня 2020 року міністр оборони, з 13 березня 2020 року – член РНБО, військове звання – генерал-лейтенант у відставці з 2016 року, нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІІ і ІІ ст.). 

25 вересня ТСК допитала ексначальника ГУР МО Василя Бурбу у справі «вагнерівців». Щоб обмежити доступ депутатам від опозиції, засідання комісії перенесли зі стін Парламенту до Міністерства оборони. На засіданні були присутні лише депутати «Слуг народу».

За даними джерел Бутусова, на допиті Бурба повністю підтвердив під протокол всі обставини підготовки й провалу спецоперації, про які говорилося раніше, і привів багато нових деталей і фактів, які підтверджують зраду і витік інформації з Офісу президента України. Зокрема, Бурба розповів, що план спецоперації із захоплення російських терористів був підписаний міністром оборони Андрієм Тараном, і був детально узгоджений. Провал спецоперації стався після наради в кабінеті президента Зеленського. Бурба також підтвердив, що операція по затриманню «вагнерівців» проводилася спільно зі спецслужбами країн НАТО і була перенесена на вимогу Єрмака.

Ціна перенесення спецоперації

Коротко нагадаю те, що мною було встановлено в минулому році і опубліковано у звіті-розслідуванні «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій».

За моєю інформацією, після призначення президентом Зеленським 4 березня 2020 року Андрія Тарана міністром, останній, приблизно, через півтора – два тижні доповів президенту Зеленському про те, що ГУР МО проводить спільно з ЦРУ США операцію по встановленню і затриманню російських найманців, так званих «вагнерівців», які вчинили воєнні злочини на Донбасі. Президент Зеленський не заборонив проведення операції і зауважень не висловлював, дав зелене світло на її продовження. Не було і витоку інформації про неї після доповіді президенту. 

«Злив» інформації про операцію «вагнерівці» відбувся після наради у президента Зеленського 24 липня 2020 року, на якій були присутні: глава ОП Андрій Єрмак, заступник голови СБУ Руслан Баранецький, начальник ГУР МО Василь Бурба, перший заступник секретаря РНБО, голова комітету розвідки Руслан Демченко, заступник глави ОП з питань оборони Роман Машовець і секретар президента Марія Левченко, яка не мала допуску до державної таємниці.

На нараді Єрмак категорично наполягав на перенесенні операції, мотивуючи свою позицію тим, що він веде переговори з помічником президента Росії Дмитром Козаком, а затримання «вагнерівців» зашкодить початку перемир’я на Донбасі, запланованого з 27 липня.

Бурба і Баранецький переконували Зеленського, що операцію переносити не можна, бо найманці — в дорозі до Мінська, уже зареєстровані на ранковий рейс 25 липня до Стамбула, зупинка операції може призвести до її провалу. Операція готувалася більше року і пов’язана з затриманням бойовиків, які перебувають у державному розшуку за вчинення терористичних актів в Україні, серед них є і співучасники збиття пасажирського малайзійського літака 17 липня 2014 року.

Проте Зеленський підтримав Єрмака і віддав усний наказ Бурбі та Баранецькому зупинити захоплення «вагнерівців» 25 липня і перенести їх затримання на 30 липня, щоб «зручніше було вести переговори з Москвою».

Як показали подальші події, перенесення  операції Зеленським і Єрмаком було зроблено навмисно, щоб був час повідомити про неї в Москву і зірвати її успішне завершення. 26 липня 2020 року Зеленський зробив ініціативний телефонний дзвінок Путіну. Єрмак, за моєю інформацією,  за дорученням Зеленського також телефонував у Москву 26 і 27 липня і мав розмову з Козаком, якому і розповів про план спецоперації «вагнерівці».

Голова провладної ТСК Мар’яна Безугла уже повідомила, що громадськість може ніколи не дізнатися, хто наказав скасувати операцію по захопленню бойовиків. Це станеться за умови, якщо відповідні дані щодо «вагнергейту» не розсекретять. 

Обмовився чи натякнув?

Нагадаю. Ввечері 28 серпня минулого року (коли тема «Вагнергейту» набирала медійних обертів) я отримав конфіденційну інформацію, яка проливала світло ще на одного ймовірного «крота», який міг злити операцію «вагнерівців» у Москву. Згідно з нею, 26 липня, приблизно о 17 годині, Зеленський із власної ініціативи зателефонував Путіну, з яким мав розмову про перемир’я, призупинення вогню, звільнення утримуваних на Донбасі, про його особливий статус, зміни в Конституцію, про майбутній нормандський саміт і т. д. 

І найголовніше: джерело повідомило, що під час розмови Зеленський чи то необережно обмовився, чи то натякнув Путіну про «заробітчан», які перебувають у Мінську і збираються летіти в Стамбул, та улесливо зауважив, що краще було б, від гріха подалі, якби вони не летіли через Україну.

Путін, буцімто, жартома відповів Зеленському: вони в мене долітаються, надовго запам’ятають, і подякував Зеленському за дружню пораду... 

Окрім того, джерело також зауважило, що Путін, нібито, сам підвів Зеленського до розмови про «вагнерівців»: «Кажуть, що з Білорусі гості до вас збираються…»

Отримавши таку інформацію, я почав негайну її перевірку. Перше, що необхідно було з’ясувати, чи мала місце ця телефона розмова і коли, чи є офіційне її підтвердження на сайтах президентів України і Росії та чи збережена вона, адже минув місяць. Якщо є, то порівняти виклад змісту, про що Зеленський говорив із Путіним (якщо зміст цієї розмови є) з отриманою конфіденційною інформацією і в чому вона збігається.

На основі порівняльного аналізу необхідно було встановити рівень (низький, середній, високий або є фактом) достовірності конфіденційної інформації.

А також змоделювати ситуацію, чи міг Зеленський «злити» Путіну інформацію про «вагнерівців» у зв’язку із встановленням «всеосяжного» перемир’я», яке наступало на Донбасі через сім годин після розмови з Путіним, щоб «задобрити» його і не ускладнювати стосунки з ним із затриманням «вагнерівців»? 

На офіційному сайті президента України я знайшов повідомлення про те, що дійсно 26 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Інформація про це була виставлена на сайті о 17:41.

Процитую окремі фрагменти тексту (який багато про що свідчить і дає інформацію для роздумів, хто може бути «кротом» в офісі президента): «Було обговорено виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі. Володимир Зеленський порушив питання безпеки на Донбасі.

Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року, президент Російської Федерації підтримав цю домовленість.

Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів із підтримки режиму припинення вогню на Донбасі... Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації.

Сторони також обговорили закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який перебуває на розгляді у політичній підгрупі ТКГ, та закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України.

Було акцентовано увагу на необхідності успішної реалізації домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, у контексті важливості проведення наступного саміту «Нормандської четвірки» в Берліні»,- зазначено в офіційному повідомленні.

На сайті президента РФ також було повідомлення (26.07.2020 р. о 18:05 – за московським часом), що «за ініціативою української сторони відбулася телефонна розмова В. Путіна з президентом України В. Зеленським».

Тональність змісту повідомлень про розмову двох президентів суттєво різнилася. На відміну від українського повідомлення – російське було жорстким щодо України і «серйозною стурбованістю» Путіна. Проте в повідомленнях не було згадування чи натяку на «вагнерівців-заробітчан» ні словом. Це підсилювало підозру, що інформація про спецоперацію із затримання «вагнерівців» могла бути передана в Москву Єрмаком особисто або за дорученням Зеленського.

Проаналізувавши зміст телефонної розмови Зеленського і Путіна з отриманою інформацією, що Зеленський міг «злити» йому операцію «вагнерівці» і дуже дивну поведінку Зеленського під час перебування в дитячій лікарні «Охматдит» в обід 29 липня («вагнерівці» були затримані в ніч на 29 липня), а також маразматичні майже одночасні заперечення Зеленського, Єрмака і керівників спецслужб, що спецоперація не проводилася (це фейк), для мене уже сумнівів не було: президент Зеленський і глава його офісу Єрмак вчинили державну зраду  (ч.1 ст. 111 КК) і є «кротами» Путіна. Зеленський як агент політичного впливу Москви, а Єрмак, окрім того, ще і агент спецслужб Росії під псевдонімом «Козир».

Настійливо рекомендую подивитися зазначене відео. Таке враження, що Зеленський у «Охматдиті» був під «кайфом», «неадекватним». 

Для перевірки інформації, чи згадував Зеленський у розмові з Путіним «вагнерівців-заробітчан», необхідно оприлюднити аудіозапис (а не стенограму!) їх розмови 26 липня. У випадку підозри, що аудіозапис може бути «підчищеним» – провести експертизу.

«А чи був хлопчик?»

Дивним виглядає позиція народних депутатів від опозиції (серед яких є професіонали СБУ), що вони не піднімають в парламенті і у ЗМІ питання телефонної розмови Зеленського і Путіна 26 липня 2020 року, а носяться з розмовою Зеленського і Лукашенка 5 серпня 2020 року як «дурень зі ступою».

24 червня 2021 року у ефірі каналу «1+1» ведуча Наталія Мосейчук запитала у Зеленського про розмову з Лукашенком щодо «вагнерівців».

"Востаннє спілкувалися з ним по телефону... До речі, раз ми говоримо про "вагнерівців – це те, де я був залучений в цю тему… Коли "вагнерівці" були на території Білорусі, я подзвонив Олександру Григоровичу, я сказав йому, я його попередив. Я сказав: я готовий вам передати всю повну інформацію, що стосується цих людей. Ми вже розуміли, які там прізвища… Я був упевнений, що він передасть нам цих вбивць, цих "вагнерівців". Але потім відбулося, що відбулося. І це була моя остання з ним бесіда", - заявив Володимир Зеленський.

При цьому він не уточнив, коли саме була ця розмова: до чи після затримання "вагнерівців" у Білорусі. Так само з інтерв'ю не зрозуміло до кінця, про що саме "попередив" Зеленський Лукашенка. Далі, за словами президента України, Олександр Лукашенко пообіцяв "розібратися" і що "все буде нормально".

В цей же день «Європейська Солідарність», не уточнивши дати, коли була ця телефонна розмова, зробила «сенсаційну» заяву (яка, по суті, була фейком!): «За здачу росіянам спецоперації із затримання військових злочинців  із банди Вагнера – сьогодні ви (Зеленський – Г. О.) фактично виступили із явкою з повинною. Cам (Зеленський – Г. О.) подзвонив шістці Путіна Лукашенку і все розповів. В інтерв’ю ви (Зеленський – Г. О.) багато говорили про державну зраду – і у цьому геніальному розслідуванні вийшли самі на себе. Як юрист-недоучка маєте знати, що чистосердечне зізнання пом’якшує відповідальність».

Нагадаю, що Порошенко кандидат юридичних наук.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк 25 червня 2021 року пояснив слова президента Володимира Зеленського про те, що він "попередив" тодішнього президента Білорусі Олександра Лукашенка про "вагнерівців".

У коментарі BBC, Подоляк сказав, що ця розмова відбулася 5 серпня 2020 року, тобто після затримання "вагнерівців".

"Президент Зеленський мав телефонну розмову з Лукашенком про вагнерівців 5 серпня 2020 року. Саме тоді президент Зеленський попередив Лукашенка про те, що Україна не сприйматиме іншого варіанту, окрім екстрадиції "вагнерівців" в Україну. "Вагнерівці" на той момент вже перебували під арештом у Білорусі більше тижня. Лукашенко обіцяв передати "вагнерівців" нам. Але він обрав інший варіант. Саме тому й після того контактів з Лукашенком у президента Зеленського не було", - сказав Подоляк.

Після зазначеного інтерв’ю політики від опозиції (серед яких є юристи і працівники спецслужб), громадські діячі і так звані «експерти багатостаночники» вчинили справжню «бурю в стакані» - звинуватили Зеленського в тому, що в розмові з Лукашенком він «злив» інформацію про «вагнерівців», що призвело до провалу операції. Лунали заяви, що цим інтерв’ю Зеленський зробив «явку з повинною у вчиненні державної зради». Наввипередки побігли до ДБР, СБУ і Генеральної прокуратури з заявами про порушення кримінального провадження проти Зеленського, який нібито вчинив злочин, передбачений ст. 111 КК (державна зрада).

6 липня,  тобто через два тижні після заяви «ЄС», ветерани російсько-української війни, представники “Демократичної сокири” та “Руху опору капітуляції” провели акцію біля ОП, а потім передали до Державного бюро розслідувань заяву про ймовірне вчинення президентом Зеленським державної зради. 

Громадські активісти вважають, що Зеленський здав самопроголошеному президентові Білорусі Лукашенку плани спецслужб щодо «вагнерівців», тож у діях глави держави вбачають державну зраду. І тому в ДБР, на їхню думку, мають розпочати досудове розслідування.

“Інтерв’ю Зеленського було досить “змістовним”. Він сказав ключове слово: “Я попередив”. У принципі цього достатньо. Стаття 111 ККУ – державна зрада, – наголосив ветеран російсько-української війни, народний депутат VIII скликання, юрист (адвокат) Ігор Лапін.

“З юридичної точки зору ми маємо почати кримінальне провадження. ДБР має прийняти нашу заяву, зареєструвати, відкрити це провадження проти тих осіб, які могли бути причетні до державної зради в кабінеті президента Зеленського, у вищих ешелонах влади. Якщо ДБР не зареєструє цю заяву, то наші подальші дії – через суд зобов’язати ДБР зареєструвати це кримінальне провадження”, – зазначив Лапін.

Перед тим, як віддати до ДБР заяву про те, що Зеленський скоїв злочин, передбачений статтею 111 ККУ, активісти під телекамери поставили на ній власні підписи, вважаючи, що піар вдався. 

Так і хочеться голосно крикнути: шановні друзі, колеги-юристи,  цим інтерв’ю Зеленський лише добровільно зізнався у своїй брехні про те, що спецоперації «вагнерівці»  не було. І не більше того! 

В юриспруденції є таке поняття як відволікання слідства на «непридатний об’єкт», який в нашому випадку, з кримінально-процесуальної точки зору, є – «гнилим», оскільки Зеленський вів телефонну розмову з Лукашенком про «вагнерівців» через тиждень після затримання їх у Мінську.

Так бездумно (а може навмисно?) автори заяви підіграли на руку Зеленського! Запевняю, що через певний час (на моє переконання, як слідчого в минулому, це можна зробити уже і сьогодні – всі підстави для цього є!) слідчий ДБР разом з прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні проти Зеленського за ознаками ст. 111 КК (державна зрада), ЗАКОННО ЗАКРИЮТЬ цю справу за відсутністю складу злочину в діях президента Зеленського. У нашому випадку (телефонна розмова Зеленського з Лукашенком)  немає події злочину. 

І що вибудете робити потім? Водити чергові хороводи акцій протесту біля офісів президента і Генеральної прокуратури? Ви ж самі себе підставили своєю необізнаністю і юридичною безграмотністю! Вивчайте, як кажуть, матеріальну частину!   

Екс-генеральний прокурор Руслан Рябошапка 8 жовтня 2021 року поділився подробицями зриву спецоперації «вагнерівці». За його словами, дзвінок, який спричинив зрив операції, здійснив не президент Володимир Зеленський, а голова його офісу Андрій Єрмак, – заявив Рябошапка під час ефіру на телеканалі «Прямий».

За інформацією Рябошапки, телефонував точно не Зеленський. «Я просто не розумію і у мене в голові не вкладається, навіщо було озвучувати версію, що він особисто зателефонував президенту Білорусі і попередив його про якихось бойовиків. Була інформація і вона теж озвучувалася, що цей дзвінок був від керівника Офісу президента», – наголосив Рябошапка.

Висновок: Зеленський не «попереджав» Лукашенка про «вагнерівців» і не «зливав» йому таємної інформації про спецоперацію їх затримання. Телефонна розмова між ними відбулася 5 серпня 2020 року. На час розмови найманці-бойовики уже як тиждень були арештованими (29 липня) і утримувалися в СІЗО Мінська. Це незаперечний і неспростовний факт, встановлений мною ще в минулому році і опублікований у звіті-розслідуванні, який я розіслав народним депутатам фракції «Європейська солідарність» і фракції «Голос». 

Через роздутий фейковий піар у ЗМІ,  увага суспільства прикута саме до цієї розмови, після того, як активісти добилися через суд, щоб їх заява про нібито вчинення Зеленським державної зради (у телефонній розмові з Лукашенком) була внесена до  Єдиного реєстру досудових розслідувань. Автори заяви вважають, що Зеленський в розмові з Лукашенком «злив» інформацію про «вагнерівців», чим вчинив злочин, передбачений ст. 111 КК (державна зрада).

Замість уточнення фактичних даних спецоперації «вагнерівців» та обставин, хто з Офісу президента міг її «злити», опозиція маніпулює ними, влаштовує телевізійні шоу, чим наносить великої шкоди встановленню об’єктивної істини у кримінальному провадженні і ставить під сумнів інші докази, які  підтверджують вчинення державної зради Зеленським і Єрмаком у справі про зрив операції по затриманню бойовиків-терористів. 

Аналіз доказів, обговорення версій та обставин операції «вагнерівці» в ефірах на телебаченні і радіо роблять, як правило, не професіонали, які мають практичний досвід слідчої, оперативної, контррозвідувальної роботи, а політтехнологи, політичні експерти і так звані «спеціалісти широкого профілю», які в своєму житті не розслідували кримінальних справ, не вели оперативно-розшукових справ, не проводили активних заходів розвідувального чи контррозвідувального характеру, операцій по затриманню організованих злочинних угруповань, терористів і т. д.

Невже так важко було уточнити дату розмови?

Ще більше «масла в огонь» добавив брифінг Зеленського, який він провів 3 жовтня за підсумками зборів фракції «Слуга народу» в Трускавці, де коротко розповів про розмову з Лукашенком щодо «вагнерівців»,.

Зеленський сказав, що обговорював питання "вагнерівців" з Олександром Лукашенко по телефону, коли найманці на автобусах заїхали на територію Білорусі. Але в черговий раз не повідомив дати цієї розмови.

"Я щось чув, що вони там кудись летіли. Я знаю, що заїхали автобусами. Так ось, коли вони («вагнерівці») заїхали, ми розуміли прекрасно, інформація щодо цих бойовиків давно є в державі, в мене була розмова з Лукашенком, я йому сказав: там у вас бойовики, якісь деталі я йому говорив. Він мені сказав: так, ми вивчимо це питання, ви ж знаєте, як товаришують наші держави, ми зробимо все можливе і все. І після цього все", – заявив президент Зеленський.

І знову галас: це «нова явка Зеленського з повинною», він «вчинив державну зраду» і біготня по правоохоронним органам і судам з вимого порушити проти нього кримінальну справу. Сміх і гріх від такої юридичної безграмотності!

Прикро, що окремі професіонали спецслужб, які стали політиками, на справі «вагнерівців» почали робити піар з метою підняття рейтингів політичних сил, до яких вони належать, замість того, щоб встановлювати об’єктивну істину у справі. 

Невже було важко уточнити дату, коли Зеленський мав розмову з Лукашенком? Для цього потрібно було лише зайти на офіційні сайти обох президентів і ознайомитися з текстом їх розмови про «вагнерівців», а журналістам, які були на брифінгу, запитати у президента, коли він розмовляв з Лукашенком про «вагнерівців» – до їх затримання, чи після. І все стало б на свої місця.

Лише журналіст Юрій Бутусов підійшов до цього питання професіонально, заявивши 8 жовтня, що «ніхто в Офісі президента не пояснює Зеленському серйозність його заяв про «вагнерівців». У червні цього року і зараз у Трускавці президент Зеленський жодного разу чомусь забув повідомити в двох інтерв’ю поспіль, а якого числа він телефонував Лукашенку. Один раз забув сказати дату, другий раз забув сказати дату. Але ж це б зняло усі питання. Чому члени фракції «Слуга народу» не можуть запитати президента Зеленського, якого числа він телефонував Лукашенку, хай відповість. Бо він постійно забуває про це. Треба отримати відповідь».

В минулому році в ефірах на радіо і телебаченню я не раз говорив про цю розмову, вказував дату, коли вона відбулася – 5 серпня 2020 року, через тиждень після затримання «вагнерівців» у Мінську 29 липня і що президенти обговорювали питання екстрадиції «вагнерівців» в Україну. Окрім того, про зміст розмови Зеленського і Лукашенка в цей же день, 5 серпня, повідомили інформаційні агенства України, Білорусі, Росії.

«Це абсолютна брехня, Метью!»

2 жовтня 2021 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю журналісту CNN Метью розповів деталі затримання «вагнерівців».

Проаналізуємо це інтерв’ю не в форматі піару чи телевізійного шоу, а на основі встановлених фактичних даних.

Лукашенко стверджує, що про приїзд бойовиків "Вагнера" до країни влітку 2020 року його ніхто з українського уряду, ні президент України не інформував. Журналіст Метью зауважив, що в Україні ходять чутки, «що президента Білорусі про приїзд цієї групи оповістив хтось із українського уряду».

Лукашенко: "Це абсолютна брехня, Метью! Мене інформували власні спецслужби. Комітет державної безпеки, який контролював шлях "вагнерівців" від кордону до готелю і в зворотному напрямку. Ніхто ні з України, ні з Росії мені з цього питання не дзвонив".

Мій коментар. Дійсно, ні Зеленський, ні Путін або хто небудь інший Лукашенкові не дзвонили і не попереджали про прибуття в Мінськ 33 «вагнерівців». Вранці 28 липня 2020 року (за дві доби до вильоту «вагнерівців» із Мінська в Стамбул) ФСБ повідомило голову КДБ РБ Валерія Вакульчика, що «в Білорусь прибуло понад 200 бойовиків для дестабілізації політичної обстановки і вчинення провокацій з метою зірвати вибори». Цю дезінформацію ФСБ придумала на ходу, перебуваючи в цейтноті, оскільки інформацію про заплановане захоплення «вагнерівців» українськими спецслужбами, Москва отримала від Єрмака через Козака в другій половині 27 липня. Єдиною метою на той час для ФСБ було затримання «вагнерівців» будь-якою ціною, щоб вони не опинилися в Україні. Отримавши таку «серйозну інформацію», Вакульчик  негайно доповів її Лукашенку.

Лукашенко: «Як тільки три десятки людей, які входили до складу групи, перетнули на автомобілях білорусько-російський кордон на трасі Берлін – Москва, КДБ Білорусі, використовуючи свої можливості, отримали інформацію, що до нас направляється 30 озброєних осіб із Росії. І вони відразу ж попали в поле зору білоруських спецслужб. Ми їх тримали на контролі».

Мій коментар. Насправді 32 «вагнерівці» перетнули кордон не «на автомобілях», а на автобусі «Мерседес» (водій Геннадій Кумпан) охоронного товариства з обмеженою відповідальністю «Гард Сервіз» (власник Владислав Кумпан – батько водія).

Ніякої зброї у «вагнерівців» при їх затриманні не було. Брати з собою будь яку зброю, коли знаєш, що перетинаючи кордон, будеш проходити перевірку білоруських прикордонників на передодні президентських виборів, а потім проходити жорсткий контроль під час посадки на літак, це було рівноцінно самогубству – власноручно «похоронити» свою поїдку на заробітки до Венесуели.

Лукашенко: «Вони («вагнерівці») пробували засилитися в один готель, потім посилилися в інший».

Мій коментар. О 03:32 (за місцевим часом) «вагнерівці» «не пробували засилитися в один готель», а посилилися в готель Мінського міжнародного освітнього центру ім. Йоханнеса Рау (ІВВ Міnsk) і заселилися в ньому до ранку 25 липня. При заселенні всі 32 особи пред’явили паспорти і дали можливість адміністратору готелю зробити їх ксерокопії.

Центр (ІВВ Міnsk) знаходиться на просп. Газети Правда, 11 – в 200 метрах від німецького посольства (просп. Газети Правда, 11-д).

Встановлено, що «вагнерівці-заробітчани», засиляючись в готель, уже були зареєстровані на авіарейс за маршрутом «Мінськ – Стамбул», який вилітав 25 липня (субота) о 10:55 до Стамбулу. В цей же день були ще два прямих авіарейси до Туреччини: о 8:05 до Стамбулу і о 11:25 до Ататюрка.

Проте «вагнерівці» не вилетіли ні одним з цих рейсів, а залишилися в готелі до 27 липня. З Києва надійшла команда чекати – виліт перенесено на 30 липня, на який рейс – буде повідомлено додатково.

Звертаю вашу увагу на те, що саме 27 липня з 00:01 починався «режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі».

27 липня «вагнерівці» переїхали для подальшого проживання в санаторій «Білорусочка», яким керує колишній начальник Головного клінічного центу ЗС БР полковник Савицький Святослав Федорович (людина, яка, окрім всього іншого, тісно пов’язана з військовою розвідкою).

Санаторій належить Федерації профспілок Білорусь, яким керує Михайло Орда – начальник виборчого штабу Лукашенка.  

В ніч на 29 липня 32 «вагнерівці» були затримані спецназом КДБ і ОМОН РБ  (див. відео: https://youtu.be/kVqBxqJ9-p8)

29 липня 2020 року о 12:39 білоруське державне агентство БЕЛТА з посиланням на правоохоронні органи повідомило: «Після отримання інформації про прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої компанії в санаторії під Мінськом були затримані 32 особи». 

Як бачите в офіційному повідомленні мови про «вагнерівців» не було.

Через декілька годин після затримання «бойовиків» на терміново скликаному засіданні Ради безпеки президент Лукашенко запитав: «Це абсолютно точно встановлено, що це компанія «Вагнера», приватна компанія?». Голова КДБ РБ Валерій Вакульчик ствердно відповів: «Так, так!» (див. відео, засідання Ради безпеки Республіки Білорусь:  https://www.radiosvoboda.org/a/video-donbass-realii/30762372.html).

Після засідання Радбезу в оновленому повідомленні (14:55) БЕЛТА назвала, ким є затримані «бойовики»: «Сьогодні вночі працівники правоохоронних органів Білорусь під Мінськом затримали 32 бойовики іноземної приватної компанії «Вагнера». Окрім того, ще одна особа була виявлена і затримана на півдні країни». При прибутті в столицю в ніч з 24 на 25 липня група заселилася в один із готелів Мінська і повинна була виселиться 25 липня, але покинула готель 27 липня і переїхала в один із санаторіїв Мінського району»,- йдеться в повідомленні.

Із  затриманих осіб, ветерани ПВК «Вагнера» складали третину. Це підтверджено анкетами, фото, списками і розписками, вилучених у  затриманих (див.: https://novayagazeta.ru/articles/2020/07/30/86449-kak-batka-vzvod-vagnerovtsev-v-plen-vzyal).

«Хто володіє інформацією – той володіє світом»

Мабуть, з нагоди «привітання один одного з досягненням домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починалося з 00:01 27 липня 2020 року», Зеленський і зробив через Єрмака подарунок Путіну — «подарував» йому його «вагнерівців».

Після отримання інформації від Єрмака про план українських спецслужб щодо «вагнерівців" Путін і ФСБ розробили безпрограшний сценарій, який РФ використала і проти України, і проти Білорусі через свої агентурні й дипломатичні канали після затримання бойовиків у Мінську.

Лукашенко «проковтнув наживку» Путіна «про прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої компанії», яку ФСБ підкинула своєму філіалу КДБ РБ.

Голова КДБ Вакульчик вранці 28 липня 2020 року доповів президенту Лукашенку «агентурну інформацію» від «надійного джерела» про цих «радикалів» і повідомив, що 32 із них заселилися в санаторії «Білорусочка».

Доповідаючи Лукашенку про «понад 200 бойовиків», Вакульчик не знав, що його «надійне джерело», яким було ФСБ, навмисно ввело його в оману (просто підставило). Прибуло лише 33 особи. Про те, що третина з них «вагнерівці» Вакульчик узнав лише після їх затримання в ніч на 29 липня.

Лукашенко: «Коли керівник КДБ доповів мені, що ці люди поселилися в готель, я запитав у нього, чи зможемо ми за ними спостерігати, чим вони будуть займатися в Білорусії і чого вони сюди приїхали? Чи можемо ми тримати їх всіх, 30 чоловік під контролем? Мені чесно сказали: ми постараємося, але не можемо гарантувати, що ми когось не впустимо. А люди озброєні. І тоді я дав команду, особисто я, вночі, коли вони поселилися в цей готель, зовсім рядом, всіх їх затримати. Ми їх затримали, супротиву ніякого не було».

Мій коментар. По-перше, поселилися не в готель, а в санаторій «Білорусочка». По друге, ніхто із 32-х затриманих ніякої зброї при собі не мав і не міг мати. Вище я пояснив чому. Так званих «вагнерівців» затримали «вночі не коли вони поселилися» в санаторій 27 липня, а через добу –  в ніч з 28 на 29 липня. І по третє, чого вони сюди приїхали? Щоб летіти до Туреччини, на руках у «вагнерівців» були квитки на 30 липня на рейс «Мінськ – Стамбул».

При заселенні «вагнерівці» повідомили адміністрації санаторію про мету свого короткотермінового перебування в Мінську – летять в Стамбул вранці 30 липня. Не знати про це, КДБ Білорусі просто не могло.

За легендою завербовані «заробітчани» летіли на роботу до Венесуели для охорони нафтових об’єктів на три місяці. Для реальності легенди, їм були закуплені квитки на літак до Стамбула, який вилітав із Мінська 30 липня вранці. Далі, за легендою, після стиковки авіарейсів, вони повинні були летіти до Гавани (Куба), а звідти до столиці Венесуели – Каракас. Щоб виключити будь-які сумніви і підозри у «заробітчан», їм були куплені квитки в обидва кінці. Після повернення з Венесуели в Туреччину у них уже були квитки на рейс Стамбул – Москва на 19 жовтня. Копії цих електронних квитків я опублікував у своєму звіті-розслідуванні. Звичайно, що якби не зрада Зеленського і Єрмака, «вагнерівці» дальше Києва не полетіли б.

Виникає логічне запитання: а де ж решта – понад 170 «бойовиків», які прибули в Білорусь, щоб дестабілізувати політичну ситуацію? Зникли в непрохідних лісах і болотах Білорусі чи може випарувалися?

Лише на засіданні Ради безпеки Лукашенко узнав від голови КДБ, що затримані «бойовики» це російські громадяни – найманці ВПК «Вагнера», які 30 липня повинні були вилетіти із Мінська до Стамбулу, а далі – до Венесуели на заробітки, а не «дестабілізувати обстановку в Білорусі». У затриманих «вагнерівців» були електронні квитки на літак і трудові договори.

Лукашенко зрозумів, що Путін кинув його як «лоха», підкинувши білоруському КДБ (точніше сказати – філіалу ФСБ) дезінформацією про «прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків». Тому затримання 33 росіян Лукашенко почав використовувати як піар технологію у своїх передвиборчих цілях і проти Путіна.

По завершенню виборів, перебуваючи в Москві 8 вересня 2020 року, Лукашенко заявив російським ЗМІ, що затриманим росіянам були принесені вибачення і 14 серпня вони виїхали в Росію.

Лукашенко також зазначив: «Білорусь володіла інформацією, що росіяни повинні були летіти в Стамбул. При цьому ми знали, що вони їхали по трасі і не звернули в мінський аеропорт, потім вони ці квитки спалили» (https://www.interfax.ru/world/725112).

Мій коментар. Все вірно. По дорозі в Мінськ керівник групи «вагнерівців» Міляєв («Шаман») отримав від нового куратора (нашого оперативника під псевдонімом  «Артура», який замінив нібито «загиблого» в Сирії «Сергія Петровича» – співробітник спецслужби України) інформацію, що виліт до Стамбулу перенесено на 30 липня і команду – знищити квитки на авіарейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня. Копії цих квитків я опублікував у звіті-розслідуванні.

Як я уже зазначав, рішення ж про перенесення вильоту було прийнято Зеленським на вимогу Єрмака на нараді в офісі президента 24 липня.

За допущений «прокол» із затриманням росіян Лукашенко звільнив голову КДБ Валерія Вакульчика з найманої посади. Про це в інтерв’ю головному редактору радіостанції «Говорить Москва» Роману Бабаяну 8 вересня 2020 року сказав сам Лукашенко. На запитання: «через цю всю історію з затриманням 33 росіян» позбувся своєї посади керівник КДБ? Лукашенко відповів: «Так». Лукашенко також заявив, що не видав би затриманих Києву навіть за відповідного запиту з боку української сторони (http://www.pravda.com.ua/news/2020/09/9/7265790/).

Саме через службову недбалість (не перевірену до кінця агентурну інформацію про «понад 200 бойовиків») президент Лукашенко і звільнив Вакульчика з посади голови КДБ.

Сьогодні можу стверджувати. Якби Лукашенко знав, що інформація ФСБ про «прибуття в Білорусь понад 200 радикально налаштованих «майданутих» для вчинення масових безпорядків» є дезінформацією (цю агентурну інформацію йому вранці 28 липня доповів голова КДБ Вакульчик, який отримав її від ФСБ), то президент Білорусі не віддав би наказ про арешт 33 росіян, які поселилися в санаторій «Білорусочка» і 30 липня планували летіти до Стамбулу. Вони б спокійно вилетіли, а далі їх би «гостинно», з «хлібом і сіллю» зустріла б в аеропорту «Бориспіль» наша «Альфа» СБУ. Як це планувалося, мною описано у зазначеному звіті-розслідуванні.

Але хто такий Лукашенко (колишній директор радгоспу) в оперативних іграх спецслужб у порівнянні з кагебістом Путіним? Нуль без палички!

Після такої зради ті, хто мали честь, стрілялися

«Хто володіє інформацією – той володіє світом», - сказав понад двісті років тому англійський банкір Натан Ротшильд. В епоху «інформаційних технологій» 21-го століття цей крилатий вислів не лише не старіє, але стає актуальнішим з кожним днем.

Як розгорталися події із затриманням «вагнерівців», який політичний скандал виник в міждержавному трикутнику Білорусь – Росія – Україна, якими «обурливими і бурхливими» словами обмінялися з цього приводу президенти країн (особливо Лукашенко і Зеленський, відчуваючи себе «нелохами») і хто з них виграв у цій ситуації – загально відомо. Путін! Він переграв Лукашенка, зробивши його ще більш залежним від Москви і в черговий раз посміявся над нашим клоуном.

Зеленський отримав «дулю з маком», а не «вагнерівців», серед яких було 9 громадян нашої країни (які мають одночасно і російське громадянство), яких він просив у Лукашенка видати Україні на офіційний запит Генеральної прокуратури.

Російські ЗМІ розкрутили піаркомпанію з дискредитації України та її спецслужб, опустивши їх нижче плінтуса. Керівників спецслужб і Єрмака змусили виправдовуватися і брехати  що ніякої спецоперації не було (краще б взагалі мовчали!). 

Що так буде, ми з «Андрієм Невідомим» передбачили ще 31 липня 2020 року, як і те, як ФСБ РФ і КДБ РБ розкриють всю схему нашої спецоперації «вагнерівці». А саме: 

 1. Через мобільні телефони затриманих, на які телефонував наш співробітник «Сергій Петрович», буде встановлений його віртуальний «сирійський» телефон (+963-931-42-562).

2. З електронних адрес, з яких завербовані «вагнерівці» відправляли на прохання «Сергія Петровича» фотокопії документів про себе і свою участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії, будуть  виявлені наші віртуальні поштові скриньки, які вказані в листі начальника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Олександра Поклада за № 2/5/3-834нт від 13.07.2020 року: «info.lukoil.ru@gmail.com» та «info.@office-rosneft.org».

3. З цих електронних адрес ФСБ узнає, які документи «вагнерівці» вислали на наші поштові скриньки, навіть якщо вони їх видалили після відправки.

4. За допомогою куплених електронних авіаквитків на рейс Мінськ-Стамбул на 25 і 30 липня ФСБ встановить коли, у якій компанії і ким вони були куплені, на чию електронну пошту (кому) і коли були відправлені і де роздруковані. Будуть виявлені наші туристичні фірми, через які ми купували ці квитки.

5. ФСБ також встановить, що трудові договори завербованих на роботу «вагнерівців» - «липові», підписи і печатки на них підроблені.

6. Буде встановлено, що компанія «Роснафта» була нами використана в темну, а її електронний адрес: «info.@office-rosneft.org» в Росії не зареєстрований і є видуманим.

7. В політичному плані Путін і ФСБ використають цю ситуацію в інформаційній війні проти України, щоб погіршити її відносини з Білорусь, а Лукашенка зробити ще більш залежним від Росії.

8. Треба очікувати, що російські ЗМІ, з посиланням на свої джерела у ФСБ, зроблять сенсаційне повідомлення: Україна навмисно влаштувала провокацію із затриманням «вагнерівців» на передодні президентських виборів в Білорусі, щоб посварити її з Росією. Спочатку СБУ виманила їх у Білорусь за фальшивими трудовими контрактами, а потім повідомила КДБ РБ, що «вагнерівці» прибули в Мінськ для дестабілізації ситуації в країні, розраховуючи, що Лукашенко, в знак подяки, екстрадує їх в Україну на її запит, оскільки вони вчинили воєнні злочини на Донбасі і об’явлені в міжнародний розшук.

Наш аналітичний прогноз повністю підтвердився. Детальніше про це читайте у моєму звіті-розслідуванні «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій».

Зеленський після своєї брехні що такої операції не було вимушений був втягнути язика в одне місце, куди він любить посилати людей, відмовчавшись на заяву Путіна про те, що спецоперація «вагнерівці» - це операція українських і американських спецслужб.

Дійшло до того, що 25 серпня СБУ почала вимагати від журналістки Любові Величко розкрити джерело інтерв’ю з куратором цієї операції, яке опублікувало видання Міnd.ua. Про це журналістка 28 серпня 2020 року розповіла «Детектору медіа». 

А вишенька на торті — «подяка» Путіна Зеленському за його «подарунок», який передав Єрмак, здавши Козаку інформацію про «вагнерівців». В інтерв’ю телеканалу «Россия-24» 27 серпня 2020 року Путін підтвердив, що затримання в Білорусі 33 російських найманців ПВК «Вагнер» — «це операція спецслужб України і США. Зараз це достовірно відомо».

Після такої зради ті, хто мали честь, стрілялися! Але це не про Зеленського та Єрмака — у них її (честі) немає.

Розмова лежала на поверхні

Ознайомтесь з тим, що лежить на поверхні ще з минулого року: коли була телефонна розмова президентів Зеленського і Лукашенка і про що вони говорили.

Офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського повідомило:

«Володимир Зеленський та Олександр Лукашенко обговорили питання екстрадиції затриманих у Білорусі учасників воєнних дій на Донбасі. 5 серпня 2020 року - 14:25

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком.

Глави держав детально обговорили питання, пов’язані із затриманням на території Білорусі наприкінці липня групи осіб, яка належить до приватної військової компанії Вагнера. Відзначено важливість подальшої ефективної взаємодії компетентних органів двох держав, зокрема в контексті передачі Україні осіб, що підозрюються в терористичній діяльності на території нашої держави.

Володимир Зеленський висловив переконання, що причетним до дій незаконних формувань на Донбасі не вдасться уникнути справедливого покарання.

«Сподіваюся, що всі підозрювані в терористичній діяльності на території України будуть нам передані для притягнення до кримінальної відповідальності згідно з чинними міжнародно-правовими документами», – сказав Глава Української держави.

Було приділено увагу питанням підготовки до Третього форуму регіонів України та Білорусі восени поточного року.

Володимир Зеленський висловив особисту подяку Президенту Республіки Білорусь за надану в липні гуманітарну допомогу населенню західних регіонів України, постраждалих від повені.

«Цей жест справжньої дружби Білорусі вкотре наголошує на цінності партнерства між нашими країнами», – зазначив Глава держави.

Також президенти обговорили ситуацію з поширенням і подоланням наслідків коронавірусної інфекції COVID-19 на території обох держав». (https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-ta-oleksandr-lukashenko-obgovorili-pitan-62557).

Официальный сайт Президента Республики Белоруссь. Телефонный разговор с Президентом Украины Владимиром Зеленским 5 августа 2020 года. https://president.gov.by/ru/events/telefonnyy-razgovor-s-prezidentom-ukrainy-vladimirom-zelenskim

«Состоялся телефонный разговор Президента Беларуси Александра Лукашенко с Президентом Украины Владимиром Зеленским.

Главы государств обсудили развитие двусторонних отношений, подготовку к проведению осенью текущего года в Гродно третьего Форума регионов Беларуси и Украины. Отмечена необходимость приложить максимум усилий для того, чтобы это мероприятие дало весомые практические результаты, послужило активизации сотрудничества.

Александр Лукашенко и Владимир Зеленский также обсудили эпидемиологическую ситуацию в странах, меры по борьбе с распространением коронавируса, обменялись накопленным в этом плане опытом. 

Речь также шла об усилении пограничного контроля на белорусско-украинской границе и активизации взаимодействия между пограничными ведомствами.

Владимир Зеленский затронул в разговоре вопрос о задержанных в Беларуси боевиках. Он проинформировал, что они участвовали в боевых действиях на Донбассе, и украинская прокуратура ведет расследование по данным фактам. Александр Лукашенко в свою очередь отметил, что правоохранительные органы будут сотрудничать по этому вопросу в рамках подписанных с Россией и Украиной международных соглашений» (див. відео: https://www.youtube.com/watch?v=CQAFQst1z54).

Нагадаю, що ще 30 липня 2020 року, приблизно о 14 год., в ефірі телеканалу «Прямий» я заявив, що керівництво України повинно вимагати від Білорусі видачу «вагнерівців», серед яких були особи, які мали громадянство України і вчинили тяжкі злочини на Донбасі (див. відео: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=SB3-GPd0q44).

Коментуючи ситуацію, яка склалася на передодні президентських виборів у Білорусі, я зазначив, що в затриманні «вагнерівців» зацікавлені не лише Лукашенко і Путін, а також і третя сторона – США. Вже тоді мені було відомо, що ЦРУ США разом з СБУ і ГУР МО брало участь в спільній операції по виманюванню «вагнерівців» з Росії через Білорусь з метою затримання їх в Україні. Але говорити тоді про це, було ще передчасно, оскільки не було «наших публікацій» про цю операцію. Детально про це йдеться у моєму минулорічному звіті-розслідуванні.

Після мого виступу Офіс президента о 19:34 офіційно заявив: "Україна наполягатиме на екстрадиції всіх осіб, які причетні до військових злочинів на тимчасово окупованій території та щодо яких Служба безпеки України зібрала достатньо доказів. Уся світова спільнота вкрай негативно ставиться до злочинів проти миру та безпеки людства, тому дії вказаних осіб мають бути ретельно та належним чином розслідувані, а винні – покарані".

Сподіваюся, що після цієї публікації, політики, працівники спецслужб і правоохоронних органів, журналісти, ведучі телевізійних шоу, експерти зроблять відповідні корективи і будуть публічно озвучувати виключно фактичні дані і давати свої  оцінки, без політики, моралізації, емоцій, партійної приналежності, симпатії чи антипатії до влади чи опозиції.

Вже дійшло до того, що операцію «вагнерівці» вимірюють опитуванням громадян. Так, за результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 15 – 18 жовтня, про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків приватної армії Вагнер знають 51,5%.  З них лише 11,6% стверджують, що достатньо добре поінформовані.

39,9% респондентів відповідають, що лише щось чули, але не знають деталей (як кажуть, «чув дзвін, та не знаю де він») і покладають відповідальність за передачу (злив) інформації з боку вищого політичного керівництва України. Ще 19,7% опитаних вважають, що це відбулося через брак професіоналізму і помилки вищого політичного керівництва країни.

8,9% опитаних вважають причиною провалу операції помилки і непрофесіоналізм українських спецслужб, а 7,7% - що російські і білоруські спецслужби самі могли дізнатися про спецоперацію і зірвати її.

Так можна дожитися до того, що вироки будемо виносити не судами на основі встановлених об’єктивних доказів, а РНБО – за результатами опитувань громадської думки. Щось на зразок, як в часи сталінських репресій 1936 – 1937 роки (так звана велика чистка), коли смертні вироки «ворогам нараду» виносилися рішеннями зборів трудових колективів заводів, колгоспів, установ.  Забули?

Нарада – зрада – провал операції…

«Саме після наради у президента Зеленського 24 липня 2020 року цілком таємна інформація про спецоперацію із затримання «вагнерівців» потрапила до спецслужб РФ, а потім – до КДБ Білорусі. Завершення операції було перенесене на 30 липня, а в ніч на 29 липня вся група військових злочинців була затримана білоруським КДБ»,– заявив координатор “вагнерівської” спецоперації українських спецслужб в інтерв’ю журналістці Любові Величко.

Виникає запитання: хто міг віддати наказ Бурбі і Баранецькому йти 24 липня 2020 року до Зеленського доповідати про фінальну стадію операції, до завершення якої залишалося менше доби? За моєю інформацією, міністр оборони Таран такої вказівки начальнику ГУР Бурбі не давав, оскільки в цьому не було потреби згідно з затвердженим ним планом захоплення «вагнерівців».

«Вагнерівці» в цей час уже були в дорозі до Мінська і повинні були їхати прямо в аеропорт, оскільки літак з Мінська до Стамбулу вилітав вранці (о 10:15) 25 липня і їм не було необхідності поселятися в готель. Квитки на рейс українською стороною були зареєстровані завчасно і «вагнерівці» були б розсаджені у літаку так, що унеможливлювало будь-який інциденту з їх боку при запланованій вимушеній посадці, яка була передбачена планом, затвердженим міністром оборони Тараном. В літаку також летіла б наша група спецназу для контролю за поведінкою «вагнерівців».

Відповідь на поставлене питання я дав ще минулого року у своєму звіті-розслідуванні. За моєю інформацією, представник ЦРУ в СБУ для досягнення головної мети операції для США і Великої Британії (чи є «кроти» в офісі президента) порадив керівнику СБУ Баканову доповісти президенту Зеленському про фінальну стадію операції із захоплення «вагнерівців», яка була запланована на 25 липня – за дві доби до «припинення вогню і встановлення  тиші на Донбасі». Думаю, що Баканов доручив Баранецькому і попросив Бурбу разом доповісти 24 липня президенту Зеленському про дату і час захоплення «вагнерівців», що вони і зробили.

Представник ЦРУ доповів (він не міг не доповісти!) своєму керівництву в Вашингтоні про заключну фазу операції «вагнерівці» і перенесення її на 30 липня. Залишалося лише чекати, чи проявить себе московський «кріт» в офісі президента і хто він.

Реалізуючи оперативний захід під кодовою назвою «№16...GF» (детально про це у моєму звіті-розслідуванні), ЦРУ США досягло своєї головної мети. ЦРУ зафіксувало, що глава Офісу президента України Єрмак зробив 26 і 27 липня як мінімум два телефонних  дзвінка в Москву і повідомив про підготовку «українськими і американськими спецслужбами операції по захопленню російських «вагнерівців», які прибули в Мінськ і 30 липня будуть вилітати до Стамбула з вимушеною посадкою в Києві, де будуть затримані».

27 серпня 2020 року в інтерв’ю телеканалу «Россия-24» президент Путін заявив, що затримання в Білорусі 33 російських найманців ПВК «Вагнер» — «це операція спецслужб України і США. Зараз це достовірно відомо», що на мою думку, є одним із підтверджень того, що Єрмак «злив» інформацію про «вагнерівців» у Москву.

Після арешту «вагнерівців» у Мінську Москва вибухнула масштабною інформаційною кампанією про «провокацію з боку України, щоб посварити Білорусь і Росію». Це, власне, було вже лише додатковим підтвердженням витоку інформації з найближчого оточення Зеленського або і від нього самого,- стверджують експерти контррозвідки.

Виконати "домашнє завдання" (поставлене Зеленському адміністрацією президента США) по звільненню Андрія Єрмака з займаної посади, а тим більше віддати його під суд, думаю, що для Зеленського – це "місія нездійснена"! Єрмак для президента Зеленського, за його ж твердженням "був і є другом, який прийшов з ним і піде разом з ним…", а Єрмак, в свою чергу (за його словами) – "щит президента".

В інтерв’ю «VIP з Наталією Мосейчук» 24 червня 2021 року президент Зеленський заявив, що СБУ перевіряє все його оточення, до керівника Офісу президента Андрія Єрмака в неї немає жодних питань.

«Пан Єрмак – реальний потужний менеджер і не на словах, не блаблабла, а реальний патріот України, який дуже багато працює, 24/7 тільки заради України. Він прийшов зі мною, він піде зі мною. І не буде залишатися на будь-яких посадах», – заявив президент.

«Єрмак поруч зі мною не просто так, я довіряю цій людині. Служба безпеки надає й надала мені інформацію про все моє оточення, всіх моїх людей. Питання не про недовіру. Я просто знаю, що я би не хотів потім втратити ту чи іншу людину. До Єрмака нуль питань у Служби безпеки України, нуль питань в української розвідки. Я йому довіряю», – сказав Зеленський.

Агент «Козир»

Нічого дивного у ситуації про двох друзів, які "разом прийшли і разом можуть піти» до в’язниці для мене немає. Аналіз діяльності Андрія Єрмака, його зв’язки в Росії з особами, наближеними до спецслужб РФ, утаємничений візит з Зеленським в Оман і зустріч там з посланцем Путіна, а потім призначення главою офісу президента, прихований спосіб життя дають підстави зробити оперативний контррозвідувальний висновок: ймовірність того, що Андрій Єрмак є агентом російських спецслужб, майже стовідсоткова.

Наприклад, за повідомленням військового експерта Олега Жданова, батько Андрія Єрмака — Борис Михайлович Єрмак — співробітник ГРУ ГШ ЗС РФ. Зараз він на пенсії, мешкає в Москві і дружить з керівником розвідки Росії. А колишніх розвідників чи контррозвідників, як відомо, не буває.

«Зеленський каже, що Єрмак — його друг. Андрій Єрмак — людина вагома у країні, от і маємо нюанс: оточення Зеленського з ОП може вирішувати свої справи від його імені, а він про це навіть і не здогадується. Усі ці фактори загалом можуть мати важкі наслідки для країни», — зазначає Жданов.

Уже мають! Провал зазначеної спецоперації з вини Зеленського і Єрмака, на моє переконання, є державною зрадою, яка завдала непоправного удару по іміджу і престижу України та призвела до втрати довіри наших союзників!

На те, що Єрмак є агентом спецслужб РФ, вказують й інші експерти.

Так, за оцінкою старшого наукового співробітника Центру глобальної свободи та процвітання Інституту Катона (Вашингтон, США) Андрія Ілларіонова: "…як мінімум з липня 2019 року й до сьогодення всі більш-менш значимі ініціативи та дії пана Єрмака працюють на Росію".

Російський політик і публіцист Андрій Піонтковський стверджує, що Андрій Єрмак є агентом ФСБ РФ під псевдонімом «Козир», якого необхідно арештувати разом з агентами держави-агресора Медведчуком і Коломойським за звинуваченням у державній зраді й негайно відмовитися від нав’язаної Єрмаком абсурдної і принизливої ролі в переговорах нормандського формату.

На сьогодні Медведчуку офіційно оголошена підозра у вчиненні державної зради і обрана міра запобіжного заходу цілодобовий домашній арешт.

Проти Коломойського Державний департамент США 5 березня 2021 року наклав персональні санкції "у зв’язку з причетністю до значної корупції", Коломойському і членам його родини заборонений в’їзд до США. ФБР веде кримінальне розслідування щодо відмивання олігархом грошей і придбання на них нерухомості на суму 60 млн. доларів. Суди Америки і Ізраїлю розглядають позови щодо конфіскації арештованих коштів і майна Коломойського. Його підозрюють у "масштабних скоординованих шахрайських діях по викраденню з Приватбанку 5,5 мільярдів доларів США і відмиванні їх за кордоном". З них 41 млн. доларів Коломойський перерахував на рахунки компаній, які зареєстровані в офшорах, на учасників студії "Квартал 95", а саме Зеленського, Яковлєва, братів Шефірів і Трофимова.

Експерти заявили, що США таким чином "дали сигнал всім, кому важливі відносини з Вашингтоном, що з Коломойським не бажано мати справу".

У 2019 році олігарх Коломойський називав Зеленського своїм бізнес-партнером, а після виборів неодноразово заявляв, що морально підтримує його.

В Україні олігарх Коломойський перебуває під захистом Зеленського і почуває себе як «у Бога за пазухою». Кримінальне провадження за відмивання коштів за кордоном і викрадення 5,5 млрд. доларів проти Коломойського не порушене, підозра не оголошена, міра запобіжного заходу не обрана до цього часу.

Американці вимагають від Зеленського притягнення олігарха Коломойського до кримінальної відповідальності і конфіскації його майна, знаючи, що Зеленський став президентом України за фінансової і медійної підтримки Коломойського і є повністю залежним від нього.

Виникає логічне запитання, чи здатний Зеленський виконати цю частину "домашнього завдання" щодо Коломойського? Виїхати за кордон олігарх не може, так як буде затриманий в країні перебування (як Фірташ в Австрії) на підставі міжнародного ордену ФБР не арешт і постане перед судовою екстрадицією в США. Поки Зеленський президент – його спонсор олігарх Коломойський може спати спокійно. Головне, щоб з ним не трапився «нещасний випадок».

Не звільнення до цього часу з займаної посади Єрмака, на мою думку, свідчить про те, що Зеленський, щоб не сердити Путіна, особисто дав доручення Єрмаку повідомити в Москву, що на 30 липня запланована операція із затримання «вагнерівців», які будуть летіти з Мінська до Стамбулу з вимушеною посадкою в Києві. І Єрмак успішно виконав доручення свого «шефа».

Те, що Єрмак є агентом ФСБ підтверджували і працівники СБУ, з якими я мав зустрічі. Один із них повідомив, що після наради у Зеленського в період із 25 по 27 липня Єрмак телефонував декілька разів по закритому зв’язку в Москву батькові і Козаку — помічнику президента Путіна.

Наскільки ця інформація відповідає дійсності, необхідно щоб її перевірили спеціалісти у сфері зв’язку. Встановити кому, куди і коли Єрмак дзвонив з мобільних телефонів, дуже легко, як і отримати від оператора мобільного зв’язку аудіозапис (або роздруківку) цих розмов за рішенням суду. 

Не виключаю, що дзвінки і розмови Єрмака були перехоплені електронною розвідкою США і Великобританії. І це стало однією з головних причин «запрошення» Зеленського на «чай» до керівника англійської розвідки МІ-6 Річарда Мура і розмови Зеленського з Байденом у Вашингтоні за «закритими дверями».

Невже і Зеленський агент ФСБ? Ймовірність – висока! 

Аналіз наявної у мене конфіденційної інформації дає мені, як контррозвіднику в минулому, підстави зробити висновок: Володимир Зеленський міг бути завербованим ФСБ Росії, коли роками перебував у Москві. Ймовірність того, що президент України Зеленський і глава його офісу Єрмак є таємними агентами російських спецслужб – дуже висока!

Коли і за яких обставин Зеленський попав в поле зору ФСБ РФ і як міг бути завербованим – це окрема тема про роботу спецслужб по вербовці громадян. Настане час – розповім. 

Звичайно, що СБУ, очолювана "другом з дитинства" Іваном Бакановим (дружина якого громадянка РФ), ніякої контррозвідувальної перевірки щодо Зеленського і Єрмака робити не буде, хоча для цього є всі підстави.

Так, куратор операції «вагнерівці» в інтерв’ю журналістці Любові Величко заявив: «Можна лише здогадуватися про рівень довіри та відданості Зеленського Єрмаку. Президент призначив головою свого офісу та, фактично, куратором “донбаського напрямку” Андрія Єрмака, знаючи, що: його мати – росіянка; батько Борис Єрмак працював у Головному розвідувальному управлінні Російської Федерації, обоє проживають в Москві; із 1999 року бізнес-партнером Андрія Єрмака у ТОВ “Інтерпромфінанс Україна” є громадянин Російської Федерації Рахамім Емануїлов, а директором компанії є батько Андрія Єрмака.

Але Рахамім Емануїлов – не просто росіянин. Він є радником голови Ради Федерації – верхньої палати російського парламенту, частину членів якої призначає президент РФ Володимир Путін.

Співробітники спецслужб, як ніхто, знають, наскільки сильною політичною фігурою є голова офісу президента. І наскільки сильно голова ОП може впливати на рішення гаранта Конституції. Єрмак – це не просто чувак, який має каву подати і папіпець принести на підпис. По факту Єрмак – це людина, яка сидить біля президента і вирішує такі серйозні питання, в які президент навіть не вникає. І я це знаю не з телевізора”. А що може бути простіше, ніж зателефонувати батьку-розвіднику, який спілкується з керівництвом Головного управління розвідки Російської Федерації?», - зазначив контррозвідник «Олександр».

«Американці в шоці через зрив операції, бо не думали, що Єрмак буде діяти настільки примітивно і тупо»,– говорить учасник операції, який спілкувався зі співробітником ЦРУ США, що стежив за операцією під час її активної фази. 

«Вони і раніше були невисокої думки про наш ОП – бо дії цих людей з точки зору локальних та масштабних вчинків говорять про те, що рівень інтелекту у керівництва ОП дуже низький. В офісі президента не вміють передбачати на три кроки вперед, як це робить та ж Росія. В ОП не було розуміння, які наслідки будуть, якщо “вагнерівську” операцію зірвати. Їхні думки зайняті зовсім іншим завданням – лягти (!) під Росію, а не просто подружитися з нею”, - заявив офіцер спецслужби в інтерв’ю Любові Величко.

Переконаний, що ЦРУ США і МІ-6 Британії знають чи був Зеленський завербованим ФСБ, чи є агентом російських спецслужб Єрмак. Тому розмова з Зеленським на цю тему "за закритими дверима" у Вашингтоні 31 серпня була досить жорсткою, як і рік тому – у керівника МІ-6. Детально про це, мною описано у вищезгаданих звіті-розслідуванні «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій» і статті «Домашні завдання» Зеленського: «Вагнергейт» та «токсичні» Коломойський і Єрмак». 

Сучасні технології здатні виявити агента іноземної спецслужби. Вони широко застосовуються у практиці контррозвідок багатьох країн світу.

Залишилося лише допитати Єрмака, Зеленського та інших осіб, які були у нього на нараді 24 липня 2020 року, на поліграфі і все стане на свої місця. Експертизу на поліграфі повинні проводити міжнародні незалежні експерти, зокрема, поліграфологи ФБР чи ЦРУ США або МІ-6 Британії за спеціально розробленою комп’ютерною програмою, яку спецслужби цих країн, використовують для виявлення агентів іноземних розвідок. Програма забезпечує майже стовідсотковий результат. Якщо ж перевірку на поліграфі поєднати з допитом підозрюваного в стані глибокого сну під гіпнозом – шансів у "крота" приховати свою шпигунську діяльність немає!

Але ні Зеленський, ні Єрмак, ні їх найближче оточення добровільно на таку перевірку не погодяться. І зрозуміло чому.

Бредні Безуглої або «запустим дурочку»

8 вересня 2021 року CNN повідомило, що операція з «вагнерівцями» проводилася за підтримки США. За словами представників української розвідки, операцією керували її очільники. Україна отримувала американські гроші, технічну допомогу та рекомендації ЦРУ про те, як заманити російських найманців.

До сказаного CNN додам, що президент США Байден, його адміністрація і керівництво ЦРУ знають все про операцію «вагнерівців», в тому числі, хто «злив» таємну інформацію в Москву, що призвело до її провалу. Адже паралельно з цією операцією ЦРУ проводило таємний оперативний захід під кодовою назвою «№16…GF» з метою виявлення «московських кротів» у вищих ешелонах української влади.

Детально про це мною описано у звіті-розслідуванні під назвою «Справа «вагнерівців» та «захід №16…GF»: як США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського та його близького оточення», опублікованим інтернет виданням «Цензор.Нет» 

та в статтях «України молодої» (2 і 4 вересня 2020 року) «ЗЕ! Кріт» на Банковій: Хто «Злив» інформацію про операцію із затримання «вагнерівців» і «Служу Росії? Як спецслужби США виявили ЗЕ! «кротів» Москви на Банковій».

Обставинами провалу операції «вагнерівці» Зеленський і його «зелена ТСК», яку очолює Мар’яна Безугла, «крутять, як циган сонцем» (нічого персонального проти ромів, у яких більше гідності, ніж у наших можновладців).

Заступник голови ТСК Ренат Кузьмін (колишній перший заступник Генпрокурора, заступник секретаря РНБО, депутат від фракції «Опозиційна платформа «За Життя») 20 вересня 2021 року заявив, що чергове засідання комісії у справі «вагнерівців» знову було зірвано її керівником Безуглою.

«Підкреслюю: в черговий раз»,- наголосив Кузьмін. «Умисне. Без будь-яких законних на те підстав. Ці цинічні дії представника монобільшості зайвий раз підкреслюють злочинний характер усієї чинної української влади. Схоже, "слуги народу" розуміють, що в розслідуванні справи «вагнерівців» вони неминуче вийдуть на самих себе, от і затягують розслідування за надуманими мотивами. Зараз їхнє завдання - не допустити допиту генерала Бурби, ексначальника ГУР. Без перебільшення, від його свідчень може залежати доля України. Якщо він підтвердить, що спецоперація із затримання «вагнерівців» все ж проводилася і її провал був обумовлений зрадою вищих посадових осіб країни, то це може закінчитися достроковими перевиборами Президента і Ради. Бурба з'явився сьогодні на засідання ТСК, але допитати його Безугла не дала: оголосила безстрокову перерву в роботі комісії»,- зазначив Ренат Кузьмін.

«Думаю, після зміни влади діяльність Безуглої і її ТСК стане предметом кримінального розслідування з усіма наслідками, що випливають. А поки будемо домагатися від Безуглої правди і якісної роботи комісії, що, як ви розумієте, є дуже непростим завданням»,- заявив Кузьмін.

25 вересня Василь Бурба дав свідчення на засіданні ТСК і підтвердив всі обставини підготовки й провалу спецоперації «вагнерівці», про які говорилося раніше в журналістських розслідуваннях Юрія Бутусова, Яніни Соколової, Любові Величко, моєму звіті-розслідуванні і привів багато нових деталей і фактів, які підтверджують зраду і витік інформації з Офісу президента України. Зокрема, Бурба розповів, що план спецоперації із захоплення російських найманців-бойовиків був підписаний міністром оборони Андрієм Тараном. Провал спецоперації стався після наради в кабінеті президента Зеленського. Бурба також підтвердив, що операція по затриманню «вагнерівців» проводилася спільно зі спецслужбами країн НАТО і була перенесена на вимогу Єрмака.

Хто за професією Мар’яна Безугла? Лікар. Закінчила Національний медичний університет імені О. О. Богомольця (факультет «Лікувальна справа»), інтернатуру (спеціальність «Внутрішні хвороби») і Українську військово-медичну академію (спеціалізація «Загальна практика – сімейна медицина).

Я не знаю який вона лікар. Але дворічна її депутатська діяльність на посаді заступниці голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки засвідчила, що Безугла повний нуль в цій сфері! Не розумію, як можна було таку особу не те, що обирати, а навіть рекомендувати  на посаду заступниці такого Комітету і обирати головою ТСК. Справу «вагнерівців» вона уже «похоронила».

Щодо виступів, коментарів, заяв Безуглої, то складається враження, що вона марить, коли виступає і сама не розуміє, про що говорить. Не буду давати характеристику її психологічного і психічного стану, хоча маю поглибленні знання у цій сфері в силу своєї професії. Це парафія її колег-медиків. Навчаючись у двох медичних вузах, Безугла повинна була вивчати наукові праці відомого швейцарського психіатра, психоаналітика, психолога Карла Густава Юнга (1875 – 1961) – родоначальника аналітичної психології. Якщо не знайома з його роботами, раджу прочитати, вони доступні в Інтернеті. На загал приведу лише однин із висновків вченого: «Ви не можете вберегти деяких людей від вчинення жахливих дурниць, тому що вони у них в крові».

Рекомендую не слухати бредні Безуглої, щоб не втрачати орієнтири реальності, а подивитися коротке відео Дмитра Чекалкина «Запустим дурочку/ЗЕралаш №16» і один із її виступів. Як говорить народна мудрість: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути»:

«Манна небесна»

Появу документального мультфільму «Вагнергейт» (його скороченої, повної або текстової версії) виробництва «Кіт зі дзвоником» (Bellinqcat) чекають як «манни небесної», якою журналіст Христо Грозєв майже щомісяця обіцяє нагодувати українців. Як в прислів’ї: «Казав пан – кожуха дам, та слово його тепле», на сучасний лад – «скільки ще чекати обіцяного від Грозєва».

Нагадаю, що не встиг Зеленський повернутися в Київ після зустрічі з президентом США Байденом 31 серпня, як 5 вересня на «MezhyhiryaFest-2021» журналіст Грозєв в черговий раз повідомив, що незабаром вони випустять «три продукти», присвячені справі «вагнерівців».

"Ми готуємо три продукти. Один – двогодинний документальний фільм-розслідування. Він не вийде раніше наступного року, і ми розраховуємо, що це буде фільм, вартий Оскара. Другий – коротший документальний фільм. Це вже медійний продукт, ми випустимо його раніше. Але ми дізналися, що фільм на цю ж тему готує CNN, і вирішили пропустити їх вперед. І текстова версія: вона, ймовірно, вийде протягом найближчого місяця", - заявив Грозєв (закінчився і вересень, і жовтень, а обіцяної текстової версії немає!).

Ще у грудні 2020 року Грозєв уже запевняв, що перша частина фільму про «вагнерівців» вийде в першому кварталі 2021 року. Не вийшла!

У квітні 2021 року в ефірі Свобода слова Савіка Шустера журналіст Грозєв наголосив: «Ми вирішили не чекати завершення фільму, а підготовимо текстове видання розслідування разом з півгодинним телевізійним форматом і зробимо це швидко». Не зробили!

На початку травня 2021 року в ефірі Еспресо ТV Христо Грозєв майже божився, що текстова версія розслідування операції «вагнерівці» буде опублікована до зустрічі президентів Зеленського і Путіна, а документальний фільм вийде після літа 2021 року. Не опублікували і не показали!

На початку серпня 2021 року в ефірі програми «Велика п’ятниця» на телеканалі «Україна 24» Грозєв уже не міг назвати строки опублікування текстового і показу телевізійного розслідування операції «вагнерівців». При цьому він заявив: «Наше розслідування по факту – була операція або її не було – завершено. Ми бачимо операцію, яка реально відбувалася». Завершили і як води в рот набрали!

Увага! 23 вересня Грозєв в ефірі Радіо НВ почав говорити словами голови ТСК Безуглої щодо провалу операції «вагнерівців», яка 10 вересня заявила: «Була інформація щодо того, що ситуація стає неконтрольованою з українського боку. Щоб оцінити ризики й опрацювати детальніше, щоб збільшити успішність такого спецзаходу, було ухвалене рішення про відтермінування».

«Тут можуть бути легітимні, але помилкові дії. У самому невинному варіанті, можливо, адміністрація президента України порахувала, що полюсів від переносу операції буде більше, чим мінусів і ризиків. Нам вважається це нелогічним і помилковим рішенням, але в той момент, може бути, комусь вважалося правильним. Тому неможна говорити обов’язково про те, що хтось злив цю операцію, а швидше за все – зробив тактичну і стратегічну помилку, але вона стала критичною»,- переконаний «супер слідчий» Христо Грозєв і пообіцяв опублікувати текстове розслідування, «яке уже готове», «на днях – в найближчі два тижні», тобто до 7 жовтня. Не опублікував!

А ще Грозєв зазначив: «Боюся, що ми опублікуємо деталі, які не будуть протирічити офіційній версії», тобто маячні Безуглої?

Тепер, сподіваюся, всім зрозуміло, чому так довго «тягнуть кота за хвоста» з показом фільму. Рішення про його показ, коли саме, в якій послідовності і в якому обсязі подавати «хліб і видовища» приймає не «Кіт зі дзвоником» (Bellinqcat), а його господарі з Великої Британії і США з метою маніпуляції свідомості українців і тримання президента Зеленського на гачку кримінального компромату з ознаками державної зради.

Можу запевнити, що очікуване кіно про «Вагнергейт», у якій би версії (так звані «три продукти» Bellinqcat) воно не вийшло (якщо взагалі воно появиться) не буде мати того обсягу фактичних даних про справу «вагнерівців», щось нового і змістовнішого, ніж опубліковані у моєму звіті-розслідуванні «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій» (посилання на статтю - наприкінці текста) та журналістами Юрієм Бутусовим, Яніною Соколовою, Любов Величко.     

Рекомендую також переглянути моє інтерв’ю «Річниця зриву спецоперації «вагнерівців» на телеканалі «Прямий» (https://www.youtube.com/watch?v=5KS2f3qxqSI). 

Проте, у вас буде можливість порівняти мій звіт і розслідування українських журналістів з «продукцією» Христо Грозєва, щоб зробити власні висновки, який «продукт» вартий «Оскара».

Щодо показаного 8 вересня 2021 року розслідування на CNN, то воно, на мою думку, є «пустушкою» за змістовністю і нічого нового не має. Складається враження, що журналіст CNN використав наші минулорічні розслідування і завдяки всесвітньо відомому інформаційному виданню наробив «багато галасу з нічого» (англ. Much Ado About Nothing — комедія англійського письменника Вільяма Шекспіра, написана в 1598—1599 роках).

Порада: не носіться міжнародними виданнями журналістських розслідувань, «як дурень з ступою», надаючи їм утаємниченого ореолу з  над можливостями в отриманні таємної розвідувальної і контррозвідувальної інформації. 

Професіонали вам скажуть, що спецслужби любої країни світу використовують інформаційні видання і журналістів, як в темну, так і напряму (наприклад, журналіст як агент під прикриттям або таємний агент) для успішного виконання завдань. Це необхідний оперативний і агентурний арсенал спецслужб.

Іграшка і маріонетка в руках сильних світу цього

Аналіз діяльності Володимира Зеленського на посту президента України дає мені (з урахуванням мого професійного, політичного і міжнародного досвіду) підстави зробити однозначний висновок: Зеленський — маріонетка, іграшка в руках Москви і Вашингтону, які використовують його в своїх геополітичних інтересах.  

Після офіційних візитів Зеленського до Лондона і Вашингтону та зустрічі там з керівниками Великої Британії і США Борисом Джонсоном і Джо Байденом, у нашого клоуна появилася патріотична риторика, він почав говорити з тремтінням у колінах, що Росія агресор і т. д. і т. п.

З моєї точки зору, керівництво Об’єднаного Королівства через МІ-6 проводило так зване «політичне вербування» Зеленського – переорієнтацію його політичного курсу зі Сходу (від Росії) на Захід (до ЄС і НАТО) – «Геть від Москви!» і щоб він, нарешті, перестав «заглядати Путіну у вічі» і озиратися на Кремль.

Після виходу Англії з ЄС їй потрібний надійний економічний, політичний і військовий партнер з урахуванням вічних недружніх (ворожих) стосунків з Росією. Великобританія прагне самоствердитися й посилити свої позиції у сучасному світі, зокрема й у Східній Європі. Росія багато в чому й визначає взаємний інтерес України та Великої Британії.

Для Києва Лондон завжди був одним із найпослідовніших і найжорсткіших соратників у Європейському Союзі у протидії агресії Росії. І, як засвідчив візит Зеленського до Великої Британії, таким він залишається і після Brexit. Слова Бориса Джонсона про те, що «Об'єднане Королівство є найпалкішим прихильником України», — не просто дипломатична ввічливість. Є кілька причин, через які Лондон займає таку позицію. Основна – загрози національним інтересам Великобританії з боку режиму Путіна. 

У Вашингтоні, під час зустрічі з президентом Джо Байденом «за закритими дверима», відбулося так зване «закріплення політичної вербовки» Зеленського. Це підтверджується підписаними документами, договорами і посиленням військо-технічної і фінансової допомоги США Україні. 

Україна і Молдова потрібні США для посилення і закріплення їх присутності у Східній Європі. Тому на певний час партнери і закривають очі на «гріхи» («Вагнергейт», «Офшор-95» та інші) Зеленського.

Протистояти російській військовій агресії Україна може лише за підтримки США, Великої Британії, а – це означає НАТО.   

Застерігаю наших партнерів і українців – не довіряйте Зеленському! Пам’ятайте народну мудрість щодо таких як він: «Горбатого могила виправить (справить)» – про вперту людину, яка не піддається перевихованню, не сприймає позитивних впливів, не може позбутися своїх вад. «Скільки вовка не годуй, він все одно в ліс дивиться».

Зеленський і очолювана ним «ЗЕ! Політична банда» стали реальною загрозою втрати української державності.

7 липня 2021 року в ефірі ізраїльського телеканалу Iton.TV держаний діяч, дипломат, доброволець арабо-ізраїльської війни (жовтень 1973 р.), керівник таємної спецслужби Ізраїлю «Натів» (1992-1999 рр.) Яків Кедмі на пропозицію ведучого прокоментувати політику діючого президента України не зміг стримати образливих емоцій  на адресу Володимира Зеленського (цитую мовою оригіналу): «Этого ублюдка, шута, который является позором и еврейского, и украинского народа, как можно комментировать? Он понимает, что говорит и делает? Человек без стыда без совести. До чего он довел свою страну».

Нагадаю, ще за два роки до заяви Кедмі українська письменниця і поетеса, лауреатка Шевченківської премії Оксана Забужко 10 липня 2019 року в інтерв’ю «Еспресо ТБ» попереджала українців, що Зеленський не відчуває абсолютно жодного зв’язку з країною, яку очолює. 

«Ми про цю особистість нічого не знаємо, крім того, що він абсолютно непридатний до професійного виконання функцій президента нашої країни. Це очевидно! У нього ні освіти, ні підготовки, ні компетентності, ні, нарешті, відчуття своєї приналежності до цієї країни», – зауважила Забужко. 

«Це не його країна! Він тут на гастролях. Він — московський шоубізнесмен, виплеканий московським бізнесом. Він не знає цієї країни, він її не відчуває. Це все — величезне шоу! Ми — всередині цього реалітішоу, з якого не можемо вийти», — додала Забужко. 

Під час президентської кампанії 2019 року українські генерали і офіцери (серед них був і я) – члени Спілки офіцерів України застерігали виборців до яких катастрофічних наслідків призведе обрання Зеленського президентом країни. 

Ми тоді запитували у виборців: «Чи ви готові довіритися і віддати себе та свої родини під владу українофоба, який має українців за «дурнуватих гуцулів» і «недолугих хохлів», а гасло «Слава Україні» – для «галицьких туалетів»; для якого «какая разніца на каком язикє говоріть»; який Україну порівнює з німецькою порноактрисою; «рекламує» хохляцьких повій на Твєрской; цинічно жартує з учасників Революції Гідності і захисників України; образливо, з сарказмом називає Голодомор-Геноцид української нації в 1932-1933 роках «сеньйор Голодомор», а Томос ПЦУ – «термосом»; паплюжить і упосліджує нашу мову, культуру, віру на численних концертах свого 95-го Кварталу; який під час мобілізації, неодноразово ухилявся від призову в армію, ховаючись за кордоном, щоб не йти на війну захищати Україну від агресії Росії; який взагалі не розуміє устрою держави і як нею управляти; який є представником нацменшини (лише 0,2% населення країни) – євреєм і слугою єврея-олігарха Коломойського, від якого отримав 41 млн. доларів?».

«Українці, майте повагу до себе, майте гонор, гідність, честь! Майте власний (а не телевізійно-інтернетівський) розум! Не піддавайтесь на московську путінську пропаганду і цинічні українофобські принизливі жарти блаЗЕня! Просимо і закликаємо вас, українці, передбачити наслідки свого вибору і взяти на себе особисту відповідальність за них»,- закликали ми у своєму зверненні до виборців

Не прислухалися. Ну, що ж, народне прислів’я в таких випадках говорить: «Бачили очі, що вибирали, їжте…». Кінцівку прислів’я виборці Зеленського, сподіваюся, знають.

Свого часу мій земляк Симон Петлюра застерігав: “Гірше ніж москальські воші можуть бути тільки українські гниди”.  Виявилося, що байдуже, як горохом об стіну…

Катастрофічне становище у всіх сферах життя,  яке ми сьогодні маємо в Україні, це – НАСЛІДКИ, ПРИЧИНОЮ яких є повний НЕПРОФЕСІОНАЛІЗМ і НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ президента Зеленського і його «ЗЕ! Команди», яких в 2019 році обрали МИ – ВИБОРЦІ. До влади прийшли недоумки, дебіли, ідіоти і просто аморальні типи! 

Подібне притягує подібне. Ними виявилися понад 13 мільйонів, які обрали клоуна «своїм королем». 

Тих, хто розчарувався в блаЗЕні, його батько обізвав «тупою біомасою». 

«Как жалок шут на троне короля, Как глуп народ, который то позволил» (шотландський поет Роберт Бернс: 1759 – 1796).

«Від дурня немає особливої шкоди до того часу, поки інші дурні не вибирають його своїм лідером» (народна мудрість).

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за все негативне, що відбувається в країні, несуть солідарно Зеленський,  його законодавча і виконавча гілки влади (парламент і уряд), а також ВИБОРЦІ, які їх обрали.

Що робити?

ЗМУСИТИ президента Зеленського і його «зелену» Верховну Раду ( яка має монобільшість зі «Слуг народу») піти у березні наступного року на дочасні парламентські і президентські вибори, як це було в 1994 році. Тоді президента Кравчука і Парламент піти на дострокові вибори змусили мітинги і страйки гірників. На сьогодні українці мають досвід міняти владу через майдани двох революцій – Помаранчевої і Революції Гідності.

Не хотів би, щоб на цей раз владу міняли шляхом ПОВСТАННЯ, на яке люди мають право згідно з Загальною декларацією прав людини. «Недоучці-юристу» зауважу, ПРАВО на повстання належить до природних прав людини, яке не вимагає підтвердження нормами позитивного права.

Чи піде Зеленський на цей крок добровільно? На моє глибоке переконання – НІ! Адже зміна влади – це прямий шлях Зеленського і його «зеленої банди» до тюрми за «Вагнергейт», «Офшор-95», викрадення екссудді Чауса та інші злочини, вчинені проти українського народу, які я опублікував в «Україні молодій» за минулий рік:

Тікати Зеленському нікуди – «Ростов не резиновий». Єрмак ще може встигнути сховатися в Москві за допомогою своїх кураторів із ФСБ. Зеленському не допоможе навіть чистосердечне каяття, яке Суд може врахувати як пом’якшуючу обставину при винесенні міри покарання. Тому і лунають голоси підлеглих за створення «жорсткої президентської республіки», щоб врятувати Зеленського і його «Офшор-95» від тюрми. https://www.youtube.com/watch?v=2g6Q_o3ZJtc

Доля ж українців у власному розумі (якщо він є!), а не в тих емоціях, якими вони керувалися в 2019 році, голосуючи за Зеленського і його партію «Слуга народу», які виявилися слугами-лакеями олігархів.

ДУМАЙ ТЕ (якщо є чим)!

Джерело: Аргумент

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України