У новому форматі відбулося засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

У новому форматі відбулося засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

У вівторок, 29 серпня, під головуванням Андрія Єрмака відбулося розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Про це повідомляє пресслужба Київської ОВА.

У рамах розширеної зустрічі під головуванням керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака відбулося безпосереднє спілкування з представниками територіальних громад регіонів України, першим з яких стала Херсонщина.

За словами пана Єрмака, представникам влади усіх рівні потрібно вже зараз системно і дружно працювати на загальний результат, адже Україна обовʼязково переможе у війні, яку розвʼязала росія. Тож необхідно забезпечити нормалізацію життя там, де це можливо.

Зауважується, що захід відбувся в оновленому форматі безпосереднього спілкування членів Президії, представників центральних органів різних гілок влади, військових адміністрацій, представників громад Херсонщини, які постраждали від російської агресії та від підтоплення внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Модерував зузстріч Виконавчий секретар Президії Конгресу, заступник керівника ОП Олексій Кулеба.

Голова Президії Конгресу запропонував зосередити першочергову увагу на питаннях екологічної ситуації та відновлення водопостачання на деокупованій території Херсонщини, прискорення буріння нових свердловин, ремонту та будівництва водогонів. Окремо зупинилися на відновленні житла та соціальної інфраструктури.

Андрій Єрмак наголосив:

Ми маємо вирішувати всі питання разом. Держава максимально допомагатиме. Але належна організація процесу – за місцевою владою. Безгосподарність та зловживання будуть розцінюватись як зрада. Ні на мить не забуваймо: в нас ще триває війна.

Також до засідання Президії Конгресу долучилися фермери та аграрії Херсонської області. За словами Олексія Кулеби, відновлення регіону неможливе без відновлення економіка. Тож важливим питанням є підтримка місцевого бізнесу.

Голова ВРУ Руслан Стефанчук зі свого боку зазначив, що сьогодні стратегічно важливий Південь України, зокрема Херсонщина, не лише є форпостом у стримуванні окупаційних військ, але й важливою складовою соціальної, економічної, екологічної, культурної сфер життя всіх українців.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив переконання, що такий формат засідань президії Конгресу дуже практичний і корисний.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко зазначив, що після підриву росіянами дамби органам системи МВС вдалося налагодити підвіз питної води у постраждалі райони, а також продуктів харчування та речей першої необхідності.

За словами профільного міністра Руслана Стрільця, Україна втратила 70% води з водосховища, а загальні збитки оцінено в понад 146 млрд грн. За оцінками експертів місії ООН йдеться про 12 млрд доларів США завданої шкоди.

Далі голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм доповів про стан реалізації пілотного проєкту з комплексного відновлення в селі Посад-Покровське Херсонської області.

Наприкінці засідання затвердили графік роботи Конгресу до кінця 2023 року. За словами Олексія Кулеби, такі засідання будуть проведені в кожній області.

Також Андрій Єрмак назвав головну мету таких зісідань – безпосередньо почути наші громади та українських громадян.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України