Доля мера Києва вирішена: хто насправді врятував Кличка

Доля мера Києва вирішена: хто насправді врятував Кличка

Мер Києва Віталій Кличко порозумівся з новою владою

Про це в відеоінтерв’ю Politeka розповів представник громадського руху “Рідна країна” Олександр Федоренко.

За його словами, історія зі звільнення мера столиці Віталія Кличка показує, що чинний прем’єр Володимир Гройсман дав очільнику Києва час, щоб порозумітися з новою владою, не прийнявши рішення щодо його усунення з посади.

«Кличко цей час використав вдало і заява офісу президента свідчить про те, що вони певною мірою порозумілися. На яких засадах порозумілися – ми можемо тільки здогадуватися», – говорить Федоренко.

Чинне законодавство визначає, що президент має право звільняти голову КМДА на власний розсуд, зауважує юрист. Щоправда, в прикінцевих положеннях відповідного закону зазначено, що звільнення і призначення голови КМДА регламентується Конституцією.

«Якщо ви зайдете на сайт Верховної Ради, то ви побачите два рішення Конституційного суду, які на сьогодняшній день чинні. І ці рішення чітко роз’яснюють, що на посаду голови КМДА крім людини, яка обрана на посаду міського голови,інша людина призначатися не може», – наголошує Федоренко.

Пізніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив за ухвалення нового закону про столицю України, який би збалансував посади міського голови Києва та голови держадміністрації. В Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що питання звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації розглядатиме вже новий уряд.

Тим часом, Віталій Кличко повідомив, що свідчив у НАБУ про можливе отримання главою Офісу Президента Андрієм Богданом хабара $20 млн.

Сьогодні свідчив у НАБУ в кримінальному провадженні, яке відкрили за моїм зверненням. Стосується воно публічної заяви керівника Офісу президента Андрія Богдана про нібито пропозицію йому якимись особами хабаря в 20 млн доларів. Нібито від мого імені!” – написав Кличко.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України