Де найбільший дефіцит кадрів під час війни

Де найбільший дефіцит кадрів під час війни

Під час війни все гострішою стає проблема нестачі співробітників практично в усіх галузях

Про це повідомляє інформаційний портал "Nation"  з покликанням на "РБК-Україна".

Наприклад, через дефіцит працівників найближчим часом у київському метро змінять графіки руху потягів на всіх лініях підземки.  Але є сфера, де нестача робочої сили відчувається найменше. Це айті-галузь.

Повномасштабне вторгнення значно вплинуло на ринок праці в Україні. У березні 2022 року кількість вакансій зменшилася у 10 разів. Значно зросла і конкуренція. В той період рекрутери отримували десятки відгуків від кандидатів, кажуть у Work.ua.

Але за два роки повномасштабної війни ринок праці пройшов шлях від дефіциту роботи до дефіциту кадрів. Серед іншого, причиною є нерівномірне відновлення ринку праці за географією та галузями.

Фахівці описують тенденцію:

Працівників не вистачає практично в усіх галузях, окрім IT. Сьогодні можемо говорити, що за кількістю вакансій ринок праці відновився на понад 90%. Але це відновлення нерівномірне.

Якщо порівнювати з довоєнними показниками, то найбільше зросла кількість вакансій на заході та у центрі країни: у Закарпатській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Чернівецькій, Львівській, Вінницькій області.

У Work.ua. зауважили:

Найважче знаходити кандидатів на вакансії в медицині, фармацевтиці, виробництві, робочих спеціальностях. До рейтингу вакансій із найменшою кількістю відгуків від шукачів регулярно потрапляють посади лікарів (ендоскопіста, гастроентеролога, ендокринолога, лікаря УЗД, педіатра, сімейного лікаря, зубного техніка) та робітничі спеціальності (гірник, бляхар, порізчик, пилорамник, тонувальник, покрівельник).

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України