Швейцарія розкрила фінальний список учасників Глобального саміту миру

Швейцарія розкрила фінальний список учасників Глобального саміту миру

14 червня 2024 року Федеральна рада Швейцарії оприлюднила остаточний перелік країн-учасниць Глобального саміту миру, який відбудеться 15-16 червня

Про це повідомляє інформаційний портал "NATION" із покликанням на "Хвилю".

За даними швейцарської влади, у заході візьмуть участь представники 92 держав, з яких 57 будуть представлені на найвищому рівні – президентами або прем'єр-міністрами.

Ще 29 країн направлять на саміт своїх міністрів, здебільшого очільників МЗС. Шість держав, серед яких Індонезія, Ізраїль, ОАЕ, Південна Африка, Філіппіни та Бразилія, будуть представлені послами. При цьому Бразилія і Святий Престол матимуть статус спостерігача, а не учасника саміту.

Серед міжнародних організацій на заході будуть присутні представники Ради Європи, ОБСЄ, Організації американських держав та ключових інституцій ЄС. ООН і Вселенський патріархат також матимуть статус спостерігачів. Делегація з Китаю участі в саміті не братиме.

Напередодні зустрічі у Швейцарії були внесені зміни до підсумкового документа саміту, що дозволило уникнути небажаних наслідків для України. Однак деякі держави все ж відмовилися від поїздки до Швейцарії після цих змін.


 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України