Україна з Польщею підписали угоду про гарантії безпеки

Україна з Польщею підписали угоду про гарантії безпеки

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали угоду про гарантії безпеки у Варшаві

Про це повідомляє інформаційний портал "NATION" із покликанням на пресконференцію у Варшаві.

Ця угода вперше серед подібних передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, які були запущені в напрямку Польщі.

Також угода передбачає створення “Українського легіону” для підготовки особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі. До цього легіону зможуть приєднатися громадяни України, які тимчасово перебувають у Польщі та інших країнах.

Іншим аспектом угоди є співпраця в оборонній промисловості, що включає розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та розгляд можливостей для спільного оборонного виробництва.

Польща також планує розширити свою допомогу Україні через логістичний центр POLLOGHUB та співпрацю з ЛитПолУкрбригом для підтримки українських Збройних сил.

Угода спрямована на поглиблення співпраці в різних невійськових сферах, таких як розвідка, кібербезпека, морська та інформаційна безпека, а також захист критичної інфраструктури. Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу.

Політична співпраця між Україною та Польщею охоплює питання євроінтеграції, реалізацію Української формули миру, санкційну політику, відшкодування збитків, завданих Україні, та притягнення агресора до відповідальності.

Польща підтверджує свою підтримку членства України в ЄС і НАТО.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України