Росіяни розміщують на сайтах із усиновлення фото викрадених українських дітей – FT

Росіяни розміщують на сайтах із усиновлення фото викрадених українських дітей – FT

Фото і дані українських дітей, які були викрадені та вивезені до росії в перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну в 2022 році, загарбники розміщують на сайтах із усиновлення

Про це повідомляє інформаційний портал "NATION" із покликанням на "Financial Times".

Як зазначається, під час розслідування експерти залучили технології з розпізнавання обличчя, публічні дані, а також інтерв’ю з українськими офіційними особами та родичами самих дітей.

Журналістам вдалося ідентифікувати та знайти чотирьох українських дітей на пов’язаному з російським урядом веб-сайті з усиновлення “usynovite.ru”.

Одна дитина зображена з новим російським іменем і віком, ці дані відрізняються від тих, що вказані в їхніх українських державних документах.

Тоді як інша дитина зображена з російським варіантом українського імені. Проте про українське походження жодної дитини не вказується.

За словами журналістів-розслідувачів, дітей росіяни викрали з державних будинків опіки та розлучили зі своїми опікунами й родичами в містах на півдні та сході України, які потрапили під контроль російської армії у 2022 році. Зокрема йдеться про дітей від восьми до 15 років.

Повідомляється, що діти, яких розшукали журналісти FT, особи яких підтвердила українська влада разом з їх родинами, опинилися в Тульській області під Москвою та в Оренбурзькій області поблизу казахського кордону. Одну дитину вивезли в тимчасово окупований Крим.

Ще 17 дітей, яких журналісти знайшли на російському сайті з усиновлення, були підтверджені у недавньому розслідуванні New York Times. Усі вони з дитячого будинку з Херсону.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України