Україна отримала два транші від ЄС

Україна отримала два транші від ЄС

Україна отримає понад чотири мільярди євро від Європейського Союзу. Це відбудеться в межах програми Ukraine Facility та ERA Loans

Про це повідомляє інформаційний портал "НАЦІЯ" із покликанням на повідомлення прем’єр-міністерки  України Юлії Свириденко.

За її словами, Україна отримала два транші. Загальна сума допомоги становить 4,05 мільярди євро:

один мільярд євро — у межах ERA Loans, профінансованих із заморожених російських активів;

3,05 мільярди євро — у рамках Ukraine Facility для відновлення та інтеграції. 

Свириденко наголосила, що ця підтримка дуже важлива для України, адже "зміцнює як державний бюджет, так і процес відбудови".

Прем'єрка підсумувала:

Дякую європейським партнерам. Разом ми впевнено рухаємось до майбутнього України у сильній та об’єднаній Європі.

Варто зауважити, що наприкінці липня речник Європейської комісії Гійом Мерсьє інформував, що четвертий у 2025 році транш фінансової допомоги Україні у рамках механізму Ukraine Facility, який Київ запросив ще у червні, буде наданий нашій державі у меншому обсязі, ніж планувалося. Це пов'язано з тим, що Україна не виконала три з 16 реформ, обіцяних європейським партнерам.

У межах інструменту Ukraine Facility на 2024-2027 роки передбачено близько 50 мільярдів євро для України. Загалом до держбюджету з 2024 року вже надійшло понад 22,6 мільярда євро.

Механізм ERA передбачає спрямування Україні 50 мільярдів доларів, які забезпечені доходами від заморожених активів Росії. Внесок ЄС складає 18,1 мільярда євро. Загалом, у рамках ініціативи ERA, Мінфін вже залучив від Європейського Союзу дев'ять мільярдів євро. 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України