
Президент США Дональд Трамп візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться у червні у Франції. Поїздка відбудеться на тлі суперечок Вашингтона з окремими союзниками, однак участь США у форматі G7 залишається підтвердженою
Про це повідомляє інформаційний портал "НАЦІЯ" із покликанням на "Axios".
За словами посадовеця Білого дому, під час саміту Трамп візьме участь в обговореннях питань штучного інтелекту, торгівлі та боротьби зі злочинністю.
Лідери США традиційно беруть участь у щорічних самітах, однак участь Трампа не була гарантована через його невдоволення країнами-членами G7 — такими як Велика Британія, Франція, Німеччина та Італія, які не підтримали його воєнні дії в Ірані.
Представник Білого дому заявив, що на зустрічі G7 не будуть підписані конкретні угоди, а буде зроблена спроба досягти консенсусу, на якому в майбутньому можна буде базувати домовленості.
При цьому портал зазначає, що на середину саміту G7 припадає день народження Трампа — 14 червня йому виповниться 80 років.
Зустріч відбудеться з 15 по 17 червня в Евіан-ле-Бен, на південному сході Франції. І хоча Іран, ймовірно, буде на порядку денному, Трамп хоче обговорити питання бізнесу.
Війна в Ірані, як і раніше, затьмарює відносини між США та майже всіма їхніми основними союзниками у G7 та за її межами. Навіть якщо до середини червня буде досягнуто домовленості, у повітрі все одно може висіти певна неприязнь, додає портал.