Віктор Бобиренко (політолог): Наші прокурори талановито працюють, якщо їх направляє рука Коломойського

Віктор Бобиренко (політолог): Наші прокурори талановито працюють, якщо їх направляє рука Коломойського

Одна зі схем виведення грошей з Приватбанку

 

Коли Андрій Деркач давав пресконфернецію, де запустив ФСБшну інформаційну гранату одночасно і в Штати, і в українське суспільство – біля нього сидів цікавий персонаж – Костянтин Кулик. Це повністю колишній прокурор Коломойського.

Тобто, намічається цікава лінія: московський агент (Деркач) і агент олігарха (Кулик) – грають заодно.

Костянтин Кулик на пресухі мав чітке завдання. Деркач розказував про "зраду" Порошенка. А роль Кулика – притягти до інформації по плівках "Бурісму" – компанію, з якою пов'язують сина Байдена.

Але непомітною виявилася ще одна подія: американський бізнесмен українського походження Вадим Шульман дав інтерв'ю "Економічній правді". Де видав деякі секрети Коломойського. І важливим фігурантом там теж виступає Костя Кулик.

Московський агент і агент олігарха – грають заодно

 

І обидві ці події пов'язані. І стає зрозумілою роль Коломойського.

Але, для нас цікавим має бути також те, як саме Коломойський виводив гроші з Приватбанку.

Вадим Шульман мав колись спільний бізнес із Коломойським і Боголюбовим. Завод Warren Steel Holdings LLC, у штаті Делавер. А ще у 2008 році Ігор Валерійович продав теж їх спільну компанію "Євраз" в Україні. Але частину грошей він партнеру не віддав. Ультимативно заявивши, що 30 мільйонів забирає і вкладає, як інвестицію у Steel Holdings LLC. А вони, мов (ІВК і Боголюбов) теж скинуться рівними порціями по 30 млн.

Але вони не вклали в справу ні грошей Шульмана, фактично привласнивши їх, ні свої частки.

Але гроші на завод зайшли. Навіть не 90 мільйонів гривень (3х30) – а більше 100. Як? Дуже просто. Приватбанк (тоді ще Коломойського) у 2013-2014 роках перевів гроші у філію на Кіпрі. А кіпріотський Приватбанк – скинув гроші на Steel Holdings LLC. Але не як інвестицію. А як кредит.

На ці гроші менеджмент Коломойського, замість розвивати завод – скуповували активи в США: феросплавні заводи або нерухомість, яка на той час впала в ціні. А сам завод, не віддавши кредит, збанкрутував. Так вони кинули свого партнера на бабки. А заодно і Україну.

Завод, не віддавши кредит, збанкрутував

 

А при чому тут Кулик? О! Коли Шульман почав через суди вимагати інформацію про стан справ на заводі - пройшов час. Аж у 2017 році (коли розграбований Приватбанк уже був націоналізованим) Шульман здав Коломойського з його мутними схемами у ФБР.

І тоді, щоб зробити його зговірливим, вірний прокурор Коломойського Кулик, злітав до шефа, отримав інструкції і документи, у тому числі рахунки, на які Коломойський сплачував Шульману частину боргів по "Євразу".

А щоб ми знали - Костянтин Кулик був не простим чуваком. Він вів справи "сім'ї Януковича". Ну, пам'ятаєте, Саша Стоматолог, Курченко, Чмирь. Уся шайка.

І Костя прихлопнув до цієї групи і Шульмана. Уявили красу гри? Відчуваєте геніальність Ігоря Валерійовича? Шульман пожалівся у ФБР – і відразу став фігурантом кримінальної справи в Україні. Потім Кулик по міжнародній лінії звернувся до колег. І усі рахунки Шульмана по всіх країнах були заблоковані. Бо так своїх західних колег попросили українські колеги.

Отак Вадим Шульман, який і знайомий не був з Курченком, став його подільником.

Ну можуть же талановито працювати наші прокурори, якщо їх направляє вміла рука Ігоря Валерійовича.

І ось зараз цей же хлопчик Костя замахнувся пограти у велику політику. Намагається взяти на гачок самого Байдена.

Президент нажив ворогів у Штатах. І аби ж тільки собі. А то і всій Україні

 

А наш президент підіграв Деркачу і Кулику. Сказав: о, це ще не все. Ви ще побачите. Я знаю, далі буде. Чим заявив про те, що йому щось відомо. І явно показав на чиїй він стороні. І явно нажив ворогів у Штатах. І аби ж тільки собі. А то і всій Україні.

Але за цим Куликом треба слідкувати. Кожен кулик своє болото хвалить. А цей у нашому озері хвилі ганяє. Для бородатої бабушки.

А поки безробітного Костю Кулика шеф все хоче десь прилаштувати. На тепле місце. Може скоро винирне замом Венедіктової, чи в ДБР. Кадри вирішують все, казав один кадр.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України